NATIONAL ROWING CHAMPIONSHIPS OF GREAT BRITAIN National Rowing Championships of GB Logo

2004 REGATTA - RESULTS OF RACING DAY 1
FRIDAY 16 JULY 2004
Race: 103 Womens J14 Sculls EA (WJ14 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 PET(-) Peterborough City RC 02:22.1 - - 9:55.30
2 2 CAL(-) Calpe RC (Gibraltar) 02:25.2 - - 10:01.94
3 6 WRR(-) Worcester RC 02:23.9 - - 10:05.82
4 3 NTH(-) Nithsdale ARC 02:31.8 - - 10:47.50

Race: 104 Womens J14 Sculls EB (WJ14 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 SNE(-) St.Neots RC 02:12.8 04:42.0 07:13.5 9:42.83
2 2 CAS(-) Castle Semple RC 02:19.5 04:47.6 07:19.0 9:47.05
3 5 DUR(-) Durham ARC 02:19.0 04:52.9 07:26.5 9:59.51
4 3 NCR(-) Nottinghamshire County 02:23.4 04:57.0 07:31.1 10:03.65
5 4 MDT(-) Mediterranean RC (Gibr 02:22.0 04:58.8 07:38.6 10:11.61

Race: 105 Womens J15 Sculls EA (WJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 GLR(-) Gloucester RC 02:17.4 04:44.1 07:07.7 9:33.87
2 4 TTA(-) Talkin Tarn ARC 02:20.1 04:49.5 07:22.0 9:52.53
3 2 DUR(-) Durham ARC 02:20.9 04:51.2 07:25.5 10:00.73
4 5 WAL(-) Wallingford RC 02:23.0 04:55.5 07:29.9 10:06.70

Race: 106 Womens J15 Sculls EB (WJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 BHS(-) Bedford High School RC 02:14.3 04:38.2 07:05.2 9:33.54
2 4 OUN(-) Oundle School BC 02:20.3 04:44.8 07:10.9 9:58.52
3 3 TEE(-) Tees RC 02:21.1 04:59.0 07:35.2 10:07.04
4 2 WRR(-) Worcester RC 02:26.8 05:05.4 07:41.5 10:12.73
5 5 STA(-) Star Club 02:38.5 05:31.3 08:22.1 11:00.22

Race: 107 Womens J15 Sculls EC (WJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 LEA(-) Lea RC 02:12.9 04:39.1 07:06.7 9:38.16
2 4 RUN(-) Runcorn RC 02:18.5 04:46.7 07:15.8 9:48.95
3 5 WTN(B) Warrington RC 02:16.2 04:45.5 07:17.8 10:05.27
4 3 WTN(A) Warrington RC 02:18.2 04:51.1 07:30.1 10:14.30
5 2 UTC(-) Upper Thames RC 02:27.1 05:03.4 07:42.0 10:21.80

Race: 108 Womens J16 Sculls EA (WJ16 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 STA(-) Star Club 02:11.1 04:32.1 06:56.7 9:23.35
2 3 RUN(-) Runcorn RC 02:18.2 04:44.9 07:10.5 9:37.00
3 5 TEE(-) Tees RC 02:15.9 04:41.2 07:11.9 9:44.75
4 4 GLR(-) Gloucester RC 02:20.9 04:52.0 07:30.0 10:06.88
5 1 WTN(-) Warrington RC 02:22.7 05:00.3 07:43.8 10:19.59

Race: 109 Womens J16 Sculls EB (WJ16 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 SPT(-) St.Peters School BC 02:14.0 04:37.5 07:00.3 9:21.91
2 3 NTH(-) Nithsdale ARC 02:13.1 04:36.2 06:57.8 9:23.80
3 2 CAN(A) Canford School 02:16.5 04:39.8 07:04.1 9:32.20
4 5 MAR(-) Marlow RC 02:18.1 04:43.9 07:11.6 9:41.83
5 6 WAL(-) Wallingford RC 02:15.0 04:45.0 07:18.2 9:52.87

Race: 111 Open J14 Single Sculls EA (OJ14 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 TSS(-) Tideway Scullers Schoo 00:48.1 03:08.8 05:24.8 9:03.30
2 4 NTH(-) Nithsdale ARC 00:46.5 03:07.0 05:27.2 9:21.63
3 1 MAV(-) Maidstone Invicta RC 01:03.1 03:28.4 05:50.9 9:32.16
4 3 NCR(-) Nottinghamshire County 01:01.0 03:29.3 06:03.2 9:56.22

Race: 112 Open J14 Single Sculls EB (OJ14 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 LEA(-) Lea RC 02:01.7 04:16.9 06:32.9 8:47.19
2 3 WLT(A) Walton RC 02:04.8 04:18.4 06:35.2 8:47.25
3 1 DUR(A) Durham ARC 02:06.3 04:19.9 06:35.6 8:58.64
4 5 BUL(-) Burton Leander RC 02:10.3 04:28.1 06:48.3 9:02.09
5 4 GWC(B) George Watson`s 02:08.9 04:26.0 06:46.7 9:06.71

Race: 113 Open J14 Single Sculls EC (OJ14 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 WLT(B) Walton RC 02:02.1 04:16.9 06:34.1 8:51.69
2 4 DUR(B) Durham ARC 02:06.9 04:25.6 06:47.5 9:09.89
3 3 SES(-) St.Edward`s School BC 02:08.9 04:27.4 06:50.7 9:15.99
4 1 GWC(A) George Watson`s 02:12.1 04:31.4 06:54.8 9:23.03

Race: 114 Open J15 Single Sculls EA (OJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 WLT(-) Walton RC 01:58.9 04:04.8 06:08.3 8:15.95
2 3 GLW(-) Glasgow RC 01:59.2 04:03.3 06:09.5 8:24.91
3 4 YRM(C) Yarm School BC 01:57.3 04:06.7 06:16.6 8:31.99
4 1 MAR(-) Marlow RC 02:02.2 04:16.2 06:27.5 8:39.14
5 2 TTA(-) Talkin Tarn ARC 02:11.6 04:38.7 07:05.6 9:29.00

Race: 115 Open J15 Single Sculls EB (OJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 MAI(B) Maidenhead 02:04.5 04:24.7 06:49.0 9:13.88
2 1 MCH(-) Merchant Taylors Schoo 02:11.6 04:35.1 07:02.1 9:26.64

Race: 116 Open J15 Single Sculls EC (OJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 GWC(-) George Watson`s 02:02.4 04:20.9 06:34.4 8:56.27
2 4 WRG(-) Royal Grammar School W 02:07.5 04:17.7 06:43.3 9:03.88
3 1 WRR(-) Worcester RC 02:05.7 04:24.6 06:48.2 9:12.07
4 3 WYC(B) Wycliffe Sculling Cent 02:16.3 04:38.8 07:02.4 9:18.55

Race: 117 Open J15 Single Sculls ED (OJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 WBS(C) The Windsor Boys 02:05.0 04:22.8 06:42.1 9:05.08
2 3 WAL(-) Wallingford RC 02:08.9 04:26.6 06:46.8 9:13.69
3 2 WYC(A) Wycliffe Sculling Cent 02:17.4 04:40.9 07:06.0 9:24.87
4 1 YRM(A) Yarm School BC 02:12.9 04:35.7 07:02.2 9:25.97
5 5 PUT(-) Putney Town RC 02:12.7 04:37.0 07:02.7 9:31.93

Race: 118 Open J15 Single Sculls EE (OJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 PET(-) Peterborough City RC 01:57.5 04:07.0 06:17.8 8:31.03
2 4 DUS(-) Durham School BC 02:00.3 04:12.3 06:22.0 8:39.84
3 2 MAI(A) Maidenhead 02:04.0 04:18.4 06:31.5 8:46.09
4 1 WBS(B) The Windsor Boys 02:05.2 04:21.4 06:42.8 9:03.10

Race: 119 Open J15 Single Sculls EF (OJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 STP(-) Stourport BC 02:06.7 04:20.5 06:32.9 8:48.18
2 2 YRM(B) Yarm School BC 02:07.3 04:21.9 06:36.5 8:52.05
3 4 WBS(A) The Windsor Boys 02:13.6 04:37.5 07:02.1 9:26.97
4 1 WYC(C) Wycliffe Sculling Cent 02:23.5 04:57.7 07:34.9 10:03.06

Race: 120 Open J16 Single Sculls EA (OJ16 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 STP(-) Stourport BC 01:58.8 04:03.8 06:11.9 8:17.50
2 5 WLT(-) Walton RC 02:01.0 04:08.5 06:16.2 8:19.53
3 1 CAL(-) Calpe RC (Gibraltar) 02:00.0 04:06.8 06:15.2 8:23.39
4 3 YRK(-) York City RC 02:06.6 04:21.8 06:38.8 8:51.54
5 4 WRG(-) Royal Grammar School W 02:15.4 04:38.9 07:03.5 9:28.20

Race: 121 Open J16 Single Sculls EB (OJ16 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 MCH(-) Merchant Taylors Schoo 02:00.6 04:13.3 06:25.7 8:37.83
2 2 WYC(-) Wycliffe Sculling Cent 02:04.7 04:17.0 06:30.1 8:42.15
3 6 YRM(E) Yarm School BC 02:03.4 04:19.1 06:37.6 8:56.36
4 1 TRT(-) Trent RC 02:09.0 04:25.7 06:44.7 8:58.80
5 5 CLD(B) Clydesdale 02:16.5 04:41.8 07:04.3 9:20.68
6 3 CLD(A) Clydesdale 02:12.0 04:35.0 07:00.3 9:24.19

Race: 122 Open J16 Single Sculls EC (OJ16 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 YRM(A) Yarm School BC 01:56.9 04:13.5 06:31.3 8:50.47
2 6 EVE(-) Evesham RC 02:07.1 04:22.0 06:37.5 8:53.55
3 4 YRM(D) Yarm School BC 02:05.1 04:25.1 06:42.1 9:00.70
4 2 ITC(-) Itchen Imperial RC 02:09.2 04:29.1 06:50.2 9:13.05
5 5 YRM(C) Yarm School BC 02:02.2 04:19.4 06:40.5 9:20.60
6 3 NTH(-) Nithsdale ARC 02:13.3 - 07:03.3 9:25.82

Race: 123 Open J16 Single Sculls ED (OJ16 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 TSS(-) Tideway Scullers Schoo 02:01.2 04:12.3 06:13.6 8:20.74
2 5 MAR(-) Marlow RC 02:00.6 04:28.8 06:17.9 8:26.42
3 2 QEH(-) Queen Elizabeth High S 01:58.5 04:11.9 06:18.9 8:34.77
4 3 YRM(B) Yarm School BC 02:04.9 04:46.7 06:56.8 9:21.84
5 4 HWG(-) Royal Grammar School H 02:11.0 05:32.6 07:39.6 10:24.09

Race: 124 Womens J14 Doubles EA (WJ14 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 MAV(-) Maidstone Invicta RC 02:13.2 04:30.2 06:45.9 9:05.38
2 1 STN(-) Staines BC 02:11.0 04:33.8 06:57.4 9:19.58
3 4 RUN(-) Runcorn RC 02:18.1 04:41.1 07:02.9 9:30.66
4 6 DAT(-) Dart-Totnes ARC 02:30.9 04:56.8 07:26.1 9:52.11
5 2 DUR(-) Durham ARC 02:24.2 04:50.3 07:20.8 9:53.39
6 5 STA(-) Star Club - 05:08.2 07:45.6 10:20.34

Race: 125 Womens J14 Doubles EB (WJ14 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 QEH(-) Queen Elizabeth High S 02:08.8 04:22.6 06:41.9 9:03.10
2 3 WTN(-) Warrington RC 02:08.5 04:28.5 06:52.2 9:13.65
3 5 WAL(-) Wallingford RC 02:10.7 04:30.9 06:54.9 9:20.27
4 1 RDG(-) Reading RC 02:09.1 04:33.1 06:57.2 9:23.61
5 4 CSAS() Castle Semple/Aberd 02:13.1 04:37.0 07:11.4 9:42.80

Race: 126 Womens J15 Doubles EA (WJ15 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 MAI(-) Maidenhead 01:59.4 04:11.3 06:27.8 8:42.62
2 4 LEA(-) Lea RC 02:09.2 04:25.7 06:49.4 9:11.40
3 1 BUR(-) Burway RC 02:07.9 04:26.9 06:55.4 9:18.45
4 3 YRM(-) Yarm School BC 02:16.8 04:47.4 07:27.7 10:00.65

Race: 127 Womens J15 Doubles EB (WJ15 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 HOL(-) Hollingworth Lake RC 02:02.5 04:19.5 06:40.2 8:54.52
2 1 NOW(-) Northwich Rowing Club 02:06.5 04:24.7 06:47.0 9:03.25
3 3 PUTR() Putney HS/Thames 02:08.4 04:36.8 07:06.8 9:36.61
4 2 PGN(-) Pengwern BC 02:11.5 04:41.6 07:15.9 9:42.11

Race: 128 Womens J16 Doubles EA (WJ16 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 MAI(-) Maidenhead 02:10.2 04:36.1 06:59.0 9:18.44
2 4 MAR(-) Marlow RC 02:14.7 04:38.5 07:02.3 9:22.59
3 1 SWB(-) Sir William Borlase`s 02:12.0 04:38.9 07:05.7 9:31.96
4 2 GWC(-) George Watson`s 02:24.7 05:10.6 07:59.1 10:39.46

Race: 129 Womens J16 Doubles EB (WJ16 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 MOL(A) Molesey BC 02:10.5 04:26.3 06:47.4 9:14.47
2 1 DAQS() Durham ARC/QEHS 02:09.2 04:30.7 06:58.4 9:26.02
3 2 PET(-) Peterborough City RC 02:17.6 04:43.5 07:12.3 9:35.43
4 4 RUN(-) Runcorn RC 02:21.7 04:47.6 07:14.3 9:39.14

Race: 130 Womens J16 Doubles EC (WJ16 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 NWK(-) Newark RC 02:07.6 04:22.2 06:34.4 8:49.17
2 2 RDG(-) Reading RC 02:04.1 04:20.1 06:38.5 9:01.61
3 1 MOC(-) Monmouth Comprehensive 02:10.9 04:34.3 06:58.2 9:25.04
4 4 KRC(-) Kingston RC 02:19.8 04:49.1 07:17.7 9:42.80
5 5 UTC(-) Upper Thames RC 02:24.2 04:59.2 07:34.9 10:02.02

Race: 131 Open J14 Double Sculls EA (OJ14 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 MCH(-) Merchant Taylors Schoo 02:00.9 04:10.8 06:20.7 8:25.36
2 4 GWC(-) George Watson`s 02:02.3 04:09.2 06:19.5 8:31.29
3 2 ARD(-) Ardingly RC 02:04.6 04:12.4 06:23.3 8:34.65
4 1 UTC(-) Upper Thames RC 02:02.0 04:14.3 06:30.3 8:43.23
5 5 WBS(B) The Windsor Boys 02:06.9 04:22.5 06:42.3 9:02.97

Race: 132 Open J14 Double Sculls EB (OJ14 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 KRC(-) Kingston RC 02:06.1 04:17.7 06:29.2 8:39.57
2 4 WLT(C) Walton RC 02:15.0 04:36.8 07:03.2 8:52.08
3 1 WAL(-) Wallingford RC 02:09.5 04:25.8 06:42.3 8:55.82
4 5 LTU(-) Latymer Upper School BC 02:05.5 04:20.5 06:38.4 9:23.73
5 3 WBS(A) The Windsor Boys 02:21.4 04:57.4 07:40.9 10:19.13

Race: 133 Open J14 Double Sculls EC (OJ14 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 GRN(-) The Grange School 01:56.7 04:02.3 06:05.6 8:12.60
2 5 WLT(A) Walton RC 01:58.6 04:06.3 06:14.9 8:24.39
3 2 DOS(-) Doncaster Schools RA 02:03.7 04:14.3 06:24.4 8:34.22
4 4 WLT(B) Walton RC 02:04.2 04:20.0 06:33.7 8:46.07
5 3 MAMR() Maidenhead /Marlow 02:06.3 04:17.7 06:30.3 8:52.48

Race: 134 Open J15 Double Sculls EA (OJ15 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 BED(-) Bedford RC 02:01.9 04:10.5 06:19.2 8:24.39
2 3 SHUT() Shiplake Col/Up Thames 02:00.0 04:08.2 06:19.9 8:27.89
3 2 QEH(B) Queen Elizabeth High S 02:03.3 04:16.0 06:31.7 8:39.50
4 1 WYC(-) Wycliffe Sculling Cent 02:08.2 04:22.6 06:36.3 8:40.32
5 4 HWG(-) Royal Grammar School H 02:06.3 04:20.1 06:33.7 8:40.64
6 6 WBS(-) The Windsor Boys 02:05.6 04:16.8 06:31.3 8:40.92

Race: 135 Open J15 Double Sculls EB (OJ15 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 6 MCH(-) Merchant Taylors Schoo 01:56.7 03:59.2 06:06.4 8:13.34
2 2 GWC(-) George Watson`s 02:00.5 04:07.9 06:20.2 8:33.21
3 5 DUR(-) Durham ARC 02:04.1 04:17.4 06:31.0 8:47.47
4 1 DUL(-) Dulwich College BC 02:03.4 04:17.9 06:35.3 8:55.16
5 3 STA(-) Star Club 02:10.3 04:30.8 06:57.3 9:23.15
6 4 YRM(-) Yarm School BC 02:11.5 04:39.0 07:09.2 9:34.74

Race: 136 Open J15 Double Sculls EC (OJ15 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 MGN(-) Magdalen College Schoo 01:51.4 04:02.9 06:14.8 8:24.90
2 4 PET(-) Peterborough City RC 01:56.0 04:06.3 06:18.2 8:28.08
3 2 MOC(-) Monmouth Comprehensive 02:04.2 04:16.2 06:30.1 8:42.01
4 3 MAR(-) Marlow RC 01:56.4 04:20.7 06:38.2 8:48.35
5 6 PUT(-) Putney Town RC 02:05.9 04:23.9 06:42.6 8:58.04
6 1 LTU(-) Latymer Upper School BC 02:04.7 04:25.7 06:45.8 9:02.58

Race: 137 Open J15 Double Sculls ED (OJ15 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 TSS(-) Tideway Scullers Schoo 01:56.3 04:02.7 06:10.5 8:18.23
2 1 CAL(-) Calpe RC (Gibraltar) 02:05.1 04:20.9 06:36.7 8:51.76
3 2 TTA(-) Talkin Tarn ARC 02:10.6 04:29.4 06:50.6 9:09.15
4 4 EVE(-) Evesham RC 02:09.5 04:32.3 06:57.5 9:20.41
5 5 QEH(A) Queen Elizabeth High S 02:15.5 04:44.6 07:16.0 9:39.29

Race: 138 Open J16 Double Sculls EA (OJ16 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 WAL(-) Wallingford RC 01:53.3 03:56.9 06:05.1 8:09.19
2 3 MOL(A) Molesey BC 01:57.5 04:04.0 06:11.6 8:13.65
3 4 MAR(-) Marlow RC 01:56.7 04:02.5 06:11.9 8:15.78
4 2 MOL(B) Molesey BC 02:00.5 04:08.5 06:18.7 8:20.66
5 1 HWG(-) Royal Grammar School H 02:00.8 04:14.8 06:33.5 8:50.19

Race: 139 Open J16 Double Sculls EB (OJ16 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 WBS(-) The Windsor Boys 02:00.4 04:04.5 06:08.7 8:11.44
2 5 MON(-) Monmouth RC 01:55.3 04:02.5 06:10.8 8:14.44
3 6 STA(-) Star Club 01:59.2 04:05.1 06:12.1 8:15.19
4 1 SUA(-) Stratford upon Avon 02:06.2 04:16.6 06:26.3 8:36.18
5 4 TEE(-) Tees RC 02:07.1 04:17.1 06:30.5 8:48.74

Race: 140 Open J16 Double Sculls EC (OJ16 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 YRK(-) York City RC 02:00.7 04:01.4 - 8:15.89
2 4 UTC(-) Upper Thames RC 01:59.4 04:02.0 - 8:28.42
3 3 HCS(-) Hereford Cathedral Sch 02:05.1 04:18.6 - 8:44.20
4 5 CLD(-) Clydesdale 02:09.4 04:25.4 - 8:46.78
5 6 BUL(-) Burton Leander RC 02:07.9 04:29.3 - 9:26.33

Race: 141 Women J16 Coxed Fours EA (WJ16 4+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 EVE(-) Evesham RC - - - 8:52.80
2 5 GWC(-) George Watson`s - - - 8:59.97
3 4 ASR(-) Aberdeen Schools RA - - - 9:04.78
4 2 DAH(-) Dame Alice Harpur Scho - - - 9:46.70
5 3 QEH(-) Queen Elizabeth High S - - - 9:56.60

Race: 142 Women J16 Coxed Fours EB (WJ16 4+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 HEN(-) Henley RC 02:06.7 04:21.8 06:39.5 8:55.86
2 3 LEA(-) Lea RC 02:13.4 04:31.2 06:46.0 9:01.08
3 2 HAB(-) Haberdashers Monmouth 02:10.7 04:29.2 06:46.9 9:17.03
4 4 KGS(-) Kingston Grammar Schoo 02:13.9 04:34.3 06:55.1 9:20.58

Race: 143 Open Junior Coxed Four EA (OJ16 4+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 ABN(A) Abingdon RC 01:50.7 03:53.1 05:57.7 8:02.82
2 5 ABN(B) Abingdon RC 01:53.5 03:57.7 06:05.4 8:07.14
3 3 WRG(-) Royal Grammar School W 01:55.8 04:03.7 06:14.4 8:21.70
4 2 YRM(A) Yarm School BC 02:05.8 04:27.8 06:53.9 9:33.21

Race: 144 Open Junior Coxed Four EB (OJ16 4+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 BMS(-) Bedford Modern School 01:55.2 03:55.7 05:56.6 8:01.86
2 1 LTU(-) Latymer Upper School BC 01:53.0 03:56.0 06:01.1 8:04.47
3 3 LRG(-) Lancaster Royal Gramma 02:02.5 04:11.8 06:24.4 8:35.35
4 2 DUL(-) Dulwich College BC 02:02.8 04:16.2 06:30.4 8:37.23
5 5 YRM(B) Yarm School BC 02:18.2 04:51.7 07:26.1 9:54.52

Race: 145 Women J14 Coxed Quad EA (WJ14 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 MAI(-) Maidenhead 02:05.6 04:24.8 06:49.1 9:07.01
2 2 EVE(-) Evesham RC 02:07.5 04:31.8 06:55.5 9:19.04
3 5 RUN(-) Runcorn RC 02:22.4 04:51.1 07:20.6 9:52.94
4 1 MAR(-) Marlow RC 02:17.1 04:50.5 07:27.5 9:59.61
5 4 KSW(B) The King`s Sch Worc BC 02:23.2 05:08.8 07:56.5 10:46.00

Race: 146 Womens J14 Coxed Quad EB (WJ14 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 HEN(-) Henley RC 02:15.0 04:41.7 07:11.3 9:34.28
2 1 SWB(-) Sir William Borlase`s 02:17.3 04:52.5 07:23.4 9:46.91
3 4 KSW(A) The King`s Sch Worc BC 02:18.8 04:50.4 07:22.2 9:52.20
4 2 STP(-) Stourport BC 02:30.1 05:20.2 08:09.4 10:54.34
5 3 WTN(-) Warrington RC 02:40.1 05:42.3 08:45.5 11:32.75

Race: 147 Women J15 Coxed Quad EA (WJ15 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 SLS(-) St.Leonard`s School BC 02:05.2 04:22.6 06:43.3 9:01.12
2 3 STP(-) Stourport BC 02:07.6 04:24.5 06:46.5 9:03.29
3 4 QEH(-) Queen Elizabeth High S 02:18.3 04:48.6 07:22.6 9:52.36
4 5 BED(-) Bedford RC 02:27.1 05:05.8 07:45.5 10:16.38
5 1 DAH(B) Dame Alice Harpur Scho 02:29.0 05:07.3 07:49.0 10:22.80

Race: 148 Women J15 Coxed Quad EB (WJ15 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 MOC(-) Monmouth Comprehensive 02:15.1 04:31.5 06:49.9 9:08.12
2 4 NOW(-) Northwich Rowing Club 02:17.2 04:39.5 06:54.1 9:14.50
3 2 EVE(-) Evesham RC 02:14.6 04:36.8 06:59.3 9:24.25
4 1 SWB(-) Sir William Borlase`s 02:27.8 05:10.2 08:01.8 10:50.61

Race: 149 Womens J16 Quads EA (WJ16 4x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 CAL(-) Calpe RC (Gibraltar) 01:58.2 04:06.4 06:15.4 8:22.44
2 5 MOL(-) Molesey BC 02:00.4 04:07.5 06:18.0 8:27.77
3 4 STA(-) Star Club 02:01.1 04:12.0 06:28.2 8:42.14
4 2 UTC(-) Upper Thames RC 02:06.7 04:21.9 06:43.0 9:13.56

Race: 150 Womens J16 Quads EB (WJ16 4x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 RDG(-) Reading RC 02:00.2 04:11.8 06:24.7 8:36.50
2 2 WRR(-) Worcester RC 02:01.6 04:15.1 06:28.9 8:38.46
3 3 CAN(-) Canford School 02:05.6 04:19.2 06:33.5 8:46.43
4 1 NTS(-) Nottingham Schools` Ro 02:08.9 04:31.4 06:54.5 9:15.35

Race: 151 Open J14 Coxed Quads EA (OJ14 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 WBS(B) The Windsor Boys 01:56.9 04:05.4 06:22.2 8:40.33
2 3 STA(-) Star Club 02:03.6 04:13.7 06:33.4 8:46.36
3 4 DUL(C) Dulwich College BC 02:05.2 04:17.8 06:38.7 8:50.57
4 1 SWB(-) Sir William Borlase`s 02:04.1 04:21.7 06:40.1 8:51.53
5 5 DUL(B) Dulwich College BC 02:18.4 04:38.6 07:18.2 9:51.54

Race: 152 Open J14 Coxed Quads EB (OJ14 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 CCS(-) Claires Court School B 01:55.5 04:04.4 06:12.3 8:16.45
2 3 BGTY() Bradford Gram./Tyne 02:00.0 04:10.8 06:21.4 8:30.30
3 2 WBS(A) The Windsor Boys 02:04.6 04:18.3 06:32.2 8:42.18
4 4 QEH(-) Queen Elizabeth High S 02:03.1 04:19.3 06:34.3 8:52.62
5 1 KCH(-) The Kings School Chest 02:06.5 04:22.2 06:40.1 8:55.60

Race: 153 Open J14 Coxed Quads EC (OJ14 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 LTU(-) Latymer Upper School BC 01:56.0 04:04.4 06:12.8 8:18.87
2 5 WLT(-) Walton RC 01:59.2 04:10.0 06:21.2 8:29.46
3 3 STP(-) Stourport BC 02:03.1 04:14.7 06:26.2 8:31.52
4 2 DUL(A) Dulwich College BC 02:01.2 04:15.0 06:31.8 8:46.03

Race: 154 Open J15 Coxed Quads EA (OJ15 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 SLS(-) St.Leonard`s School BC 01:53.7 03:52.5 05:53.1 7:52.33
2 1 EVE(-) Evesham RC 01:54.7 03:54.9 05:56.7 8:00.43
3 4 LLA(-) Llandaff RC 01:57.1 04:00.4 06:02.9 8:08.03
4 5 LTU(-) Latymer Upper School BC 01:56.0 03:57.8 06:03.5 8:11.75
5 3 WBS(A) The Windsor Boys 02:04.0 04:15.7 06:31.5 8:41.59

Race: 155 Open J15 Coxed Quads EB (OJ15 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 WBS(B) The Windsor Boys 01:52.4 03:53.9 05:55.0 7:57.23
2 3 AVN(-) Avon County RC 01:52.7 03:53.3 05:56.1 7:57.57
3 1 KCH(-) The Kings School Chest 01:54.8 04:00.8 06:09.6 8:20.06
4 2 PON(-) Ponteland High School 02:01.9 04:10.0 06:23.9 8:37.23

Race: 156 Open J15 Coxed Quads EC (OJ15 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 WRG(-) Royal Grammar School W 02:00.4 04:05.8 06:11.6 8:18.43
2 1 CAL(-) Calpe RC (Gibraltar) 02:05.1 04:17.0 06:26.8 8:34.07
3 5 TFN(A) Tiffin School BC 02:01.0 04:12.9 06:25.2 8:40.12
4 2 MOC(-) Monmouth Comprehensive 02:04.7 04:17.9 06:32.1 8:42.80
5 3 SWB(B) Sir William Borlase`s 02:04.3 04:18.9 06:33.8 8:44.80

Race: 157 Open J15 Coxed Quads ED (OJ15 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 HEN(A) Henley RC 02:00.6 04:06.5 06:17.1 8:26.62
2 3 DUL(-) Dulwich College BC 02:01.4 04:27.6 06:25.0 8:35.24
3 4 SWB(A) Sir William Borlase`s 02:06.7 04:31.9 06:47.6 9:03.25
4 1 HEN(B) Henley RC 02:08.4 04:13.0 06:56.5 9:17.66
5 5 HCS(-) Hereford Cathedral Sch 02:20.6 04:56.0 07:27.1 9:47.89

Race: 158 Open J16 Quads EA (OJ16 4x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 SCOU() Star Club/Oundle School 01:51.7 03:49.5 05:51.4 7:49.82
2 1 KSW(-) The King`s Sch Worc BC 01:48.6 03:46.6 05:49.1 7:55.04
3 4 RUN(-) Runcorn RC 01:56.9 03:57.0 06:02.7 8:05.73
4 2 RDG(-) Reading RC 02:00.5 04:08.7 06:19.3 8:19.18
5 3 SWB(-) Sir William Borlase`s 01:55.1 03:58.4 06:13.9 8:23.51

Race: 159 Open Junior 16Quad EB (OJ16 4x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 RDWN() Royal Docks RC/Walton 01:50.6 03:47.0 05:54.2 7:43.69
2 4 MCH(-) Merchant Taylors Schoo 01:52.6 03:51.8 05:54.4 7:49.09
3 3 CBS(-) Cambois ARC 01:52.0 03:53.2 06:01.5 8:09.57
4 1 HWG(-) Royal Grammar School H 01:58.9 04:11.2 06:18.5 8:19.15

Race: 160 Open Junior16 Quad EC (OJ16 4x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 TFN(-) Tiffin School BC 01:46.4 03:41.7 05:37.5 7:33.94
2 3 MOL(-) Molesey BC 01:55.0 03:52.6 05:49.7 7:44.72
3 1 WBS(-) The Windsor Boys 01:53.3 03:51.2 05:50.3 7:45.42
4 4 DUL(-) Dulwich College BC 01:53.0 03:52.2 05:49.3 7:49.92

Race: 163 Open Junior Sculls EC (OJ 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 HER(-) Hereford RC 03:56.0 06:10.8 08:30.0 8:55.30
2 5 DUR(-) Durham ARC 04:01.2 06:24.4 08:48.9 9:23.92
3 4 SPT(-) St.Peters School BC 04:05.2 06:29.4 08:53.5 9:24.49
4 3 SAA(-) Star & Arrow Club 04:08.1 06:36.3 09:06.1 9:47.70
5 2 MAV(-) Maidstone Invicta RC 04:11.0 06:46.9 09:24.1 10:03.61

Race: 164 Open Junior Sculls ED (OJ 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 BUR(-) Burway RC 02:15.1 04:35.5 06:58.6 9:25.66
2 4 SES(-) St.Edward`s School BC 02:10.5 04:34.3 07:00.9 9:40.30
3 2 RRY(-) Rob Roy BC 02:13.2 04:40.3 07:15.0 9:46.64
4 1 NUN(-) Nottingham & Union RC 02:23.0 05:07.1 07:26.6 9:50.75
5 3 GWC(-) George Watson`s 02:25.1 04:53.0 07:48.1 10:17.37

Race: 165 Open Junior Sculls EE (OJ 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 CLS(-) Chester le Street ARC 02:05.2 04:18.3 06:37.4 9:03.07
2 3 YRM(-) Yarm School BC 02:11.2 04:33.0 06:52.1 9:18.68
3 4 KSW(A) The King`s Sch Worc BC 02:08.1 04:28.2 06:52.5 9:26.34
4 5 KSW(B) The King`s Sch Worc BC 02:10.0 04:30.8 07:01.9 9:36.57
5 2 EVE(-) Evesham RC 02:14.5 04:41.7 07:15.4 9:40.01

Race: 166 Open Junior Sculls EF (OJ 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 TSS(A) Tideway Scullers Schoo 02:06.7 04:24.6 06:44.2 8:58.72
2 5 BUL(-) Burton Leander RC 02:11.0 04:31.1 06:48.1 9:00.64
3 3 DUL(B) Dulwich College BC 02:13.1 04:35.7 06:57.1 9:28.50
4 1 UTC(-) Upper Thames RC 02:15.3 04:42.1 07:09.7 9:30.70
5 2 WTN(-) Warrington RC 02:07.6 04:32.4 07:06.7 9:42.83

Race: 167 Open Junior Sculls EG (OJ 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 NOW(-) Northwich Rowing Club 02:11.2 04:28.6 06:46.6 8:55.91
2 2 ITC(-) Itchen Imperial RC 02:07.2 04:26.6 06:46.9 8:56.55
3 3 TSS(B) Tideway Scullers Schoo 02:08.4 04:32.8 07:00.9 9:21.92
4 4 BEW(-) Bewdley RC 02:18.8 05:07.5 07:57.4 9:24.42

Race: 168 Open Junior Sculls EH (OJ 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 PON(-) Ponteland High School 02:12.1 04:28.2 06:54.8 8:56.81
2 4 WYC(-) Wycliffe Sculling Cent 02:16.3 04:34.0 06:55.1 9:02.69
3 1 RDG(-) Reading RC 02:09.5 04:29.1 06:54.5 9:05.01
4 3 LRG(-) Lancaster Royal Gramma 02:16.6 04:36.3 06:56.4 9:09.17
5 2 NTH(-) Nithsdale ARC 02:16.9 04:44.9 07:19.7 9:50.88

Race: 173 Womens Jun Coxed Four EA (WJ 4+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 GHS(-) George Heriot`s School 02:03.2 04:19.0 06:43.5 9:01.12
2 1 HAB(-) Haberdashers Monmouth 02:03.4 04:19.2 06:44.6 9:05.77
3 3 NWK(-) Newark RC 02:07.2 04:26.5 06:51.1 9:12.08
4 2 NOW(-) Northwich Rowing Club 02:07.0 04:28.1 07:02.7 9:32.68

Race: 174 Womens Jun Coxed Four EB (WJ 4+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 ASR(-) Aberdeen Schools RA 02:05.6 04:18.9 06:39.3 8:52.93
2 1 BHS(-) Bedford High School RC 02:07.3 04:22.2 06:46.0 9:10.92
3 2 SUA(-) Stratford upon Avon 02:06.1 04:21.9 06:58.5 9:21.92
4 4 GRE(-) Grenville College RC 02:31.6 05:32.7 08:33.4 11:26.48

Race: 176 Womens Junior Double EB (WJ 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 AVN(-) Avon County RC 01:52.9 03:57.4 06:05.3 8:15.15
2 3 WYC(A) Wycliffe Sculling Cent 01:57.7 04:02.1 06:09.3 8:17.35
3 4 WEL(-) Weybridge Ladies ARC 01:58.3 04:04.7 06:15.4 8:26.57
4 5 MAR(-) Marlow RC 02:00.1 04:12.3 06:31.8 8:45.64
5 6 HEN(B) Henley RC 02:05.4 04:19.2 06:35.1 8:47.24
6 1 NTN(-) Northampton RC 02:05.8 04:21.9 06:38.7 8:48.49

Race: 177 Womens Junior Double EC (WJ 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 LTU(-) Latymer Upper School BC 02:04.4 04:15.6 06:27.5 8:39.86
2 3 MAI(-) Maidenhead 02:03.3 04:17.4 06:30.2 8:43.17
3 6 TEE(-) Tees RC 02:04.1 04:20.7 06:34.8 8:47.48
4 2 WYC(B) Wycliffe Sculling Cent 02:08.7 04:23.8 06:41.9 8:59.76
5 5 NTH(-) Nithsdale ARC 02:08.4 04:29.5 06:51.6 9:14.69

Race: 178 Open Junior Quads EA (OJ 4x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 KCH(-) The Kings School Chest 01:44.0 03:34.1 05:25.7 7:17.84
2 5 GWC(-) George Watson`s 01:46.0 03:38.0 05:30.6 7:20.15
3 4 CAL(-) Calpe RC (Gibraltar) 01:46.4 03:39.6 05:33.3 7:20.16
4 1 STP(-) Stourport BC 01:48.9 03:45.4 05:39.8 7:35.11
5 3 BED(-) Bedford RC 01:52.5 03:55.5 05:58.4 8:00.18

Race: 179 Open Junior Quads EB (OJ 4x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 UTC(-) Upper Thames RC 01:41.7 03:27.6 05:15.4 7:07.70
2 3 SCMT() Star/Chester/Marl/TSS 01:43.7 03:33.6 05:24.5 7:15.75
3 1 REB(-) Rebecca 01:48.8 03:39.9 05:31.1 7:19.77
4 2 DUMW() Dulwich/Marlow/WBS 01:44.7 03:35.8 05:28.6 7:20.39
5 5 BUR(-) Burway RC 01:48.1 03:37.6 05:30.3 7:24.42

Race: 180 Women Jun Coxless Pair EA (WJ 2-) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 DAH(-) Dame Alice Harpur Scho 02:22.7 04:48.4 07:17.2 9:44.94
2 4 WRR(-) Worcester RC 02:16.6 04:42.3 07:15.8 9:46.54
3 3 MBBR() Monkton/Bradford u Avn 02:18.1 04:48.0 07:23.1 9:57.06
4 1 SUA(-) Stratford upon Avon 02:35.8 05:07.1 07:38.9 10:04.91
5 5 GLR(-) Gloucester RC 02:21.2 04:50.6 07:30.2 10:05.36
6 6 QEH(-) Queen Elizabeth High S 02:25.4 04:59.4 07:40.0 10:21.68

Race: 181 Womens Jun Coxless Pair EB (WJ 2-) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 RDES() Reading/St Edwards 02:09.6 04:32.0 07:03.0 9:25.59
2 6 GHS(-) George Heriot`s School 02:13.3 04:42.5 07:10.1 9:31.44
3 1 HEN(-) Henley RC 02:11.1 04:35.7 07:06.3 9:52.89
4 3 KGS(-) Kingston Grammar Schoo 02:10.7 04:42.7 07:22.8 10:04.83
5 2 SES(-) St.Edward`s School BC 02:18.7 05:03.4 07:54.9 10:37.98
6 5 GRE(-) Grenville College RC 02:27.3 05:33.1 08:48.7 11:54.87

Race: 184 Womens Junior Sculls EC (WJ 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 6 SPT(B) St.Peters School BC 02:20.6 04:45.5 07:08.1 9:32.14
2 2 GWC(-) George Watson`s 02:18.3 04:43.2 07:12.0 9:38.15
3 3 DUR(B) Durham ARC 02:20.0 04:48.9 07:17.4 9:49.41
4 5 NTS(A) Nottingham Schools` Ro 02:26.9 05:02.0 07:32.4 10:01.06
5 4 LBR(-) Loughborough BC 02:24.2 04:55.7 07:29.3 10:08.18
6 1 PET(-) Peterborough City RC 02:32.0 05:11.4 07:47.9 10:29.10

Race: 185 Womens Junior Sculls ED (WJ 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 SPT(A) St.Peters School BC 02:18.5 04:40.0 07:02.3 9:26.61
2 3 MOL(-) Molesey BC 02:15.3 04:40.3 07:02.9 9:30.23
3 6 LTU(-) Latymer Upper School BC 02:20.9 04:44.6 07:10.9 9:36.86
4 5 RRY(-) Rob Roy BC 02:18.4 04:44.3 07:15.2 9:48.25
5 4 NWK(-) Newark RC 02:24.0 04:58.0 07:31.3 10:06.08
6 1 DEW(-) Derwent RC 02:28.2 05:06.7 07:43.9 10:26.10

Race: 186 Womens Junior Sculls EE (WJ 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 6 KCH(-) The Kings School Chest 02:20.0 04:48.3 07:16.2 9:41.80
2 2 DUR(A) Durham ARC 02:18.4 04:48.6 07:16.9 9:44.14
3 3 BUL(-) Burton Leander RC 02:25.4 04:54.5 07:21.7 9:51.49
4 1 HEN(A) Henley RC 02:23.9 04:55.7 07:25.8 9:54.37
5 5 ETX(-) Eton Excelsior RC 02:29.4 05:01.8 07:35.8 10:11.86
6 4 HEN(C) Henley RC 02:23.4 05:01.6 07:42.3 10:20.36

Race: 187 Womens Junior Sculls EF (WJ 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 NTS(C) Nottingham Schools` Ro 02:18.6 04:38.3 07:00.9 9:24.29
2 6 CLS(-) Chester le Street ARC 02:11.6 04:31.0 06:58.6 9:26.01
3 1 SUA(-) Stratford upon Avon 02:18.4 04:42.9 07:10.3 9:42.46
4 3 SWB(-) Sir William Borlase`s 02:17.3 04:44.0 07:14.2 9:42.59
5 2 CLD(-) Clydesdale 02:17.5 04:43.2 07:15.3 9:57.98

Race: 188 Open Junior Double EA (OJ 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 WABU() Walton/Burway 01:46.2 03:40.0 05:34.5 7:31.64
2 3 TTA(-) Talkin Tarn ARC 01:47.4 03:42.3 05:39.0 7:36.31
3 2 NOW(-) Northwich Rowing Club 01:47.2 03:41.7 05:40.6 7:41.21
4 4 MAR(B) Marlow RC 01:52.3 03:50.4 05:52.7 8:02.97
5 1 MCH(-) Merchant Taylors Schoo 01:53.5 03:56.4 06:02.4 8:06.67

Race: 189 Open Junior Double EB (OJ 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 TSS(-) Tideway Scullers Schoo 01:48.9 03:43.5 05:37.6 7:33.53
2 3 STP(-) Stourport BC 01:47.2 03:42.0 05:38.9 7:41.72
3 4 STA(-) Star Club 01:47.4 03:43.8 05:43.3 7:50.80
4 1 STN(-) Staines BC 01:52.4 03:52.0 05:57.2 7:59.41

Race: 190 Open Junior Double EC (OJ 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 MAR(A) Marlow RC 01:50.5 03:44.3 05:40.7 6:15.51
2 1 SHP(-) Shiplake College BC 01:45.9 03:45.8 05:41.5 7:36.33
3 2 RUN(-) Runcorn RC 01:49.3 03:42.8 05:43.2 7:39.53
4 3 GWC(-) George Watson`s 01:50.9 03:40.6 05:45.8 7:39.54

Race: 193 Open Junior Coxed EA (OJ 4+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 ABN(-) Abingdon RC 01:41.1 03:28.6 05:22.5 7:20.43
2 4 BDS(-) Bedford School BC 01:42.8 03:31.2 05:28.3 7:23.02
3 1 BEW(-) Bewdley RC 01:46.5 03:38.1 05:34.5 7:30.11
4 2 ASR(-) Aberdeen Schools RA 01:45.3 03:37.6 05:40.6 7:44.07

Race: 194 Open Junior Coxed EB (OJ 4+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 BMS(-) Bedford Modern School 01:47.3 03:38.1 05:29.8 7:26.26
2 4 WRG(-) Royal Grammar School W 01:44.2 03:36.9 05:33.2 7:29.23
3 2 CMMM() Chelt/Mon/Mumbles Comp 01:51.5 03:47.6 05:48.3 7:46.41
4 1 MAR(-) Marlow RC 01:54.3 03:58.6 06:28.4 8:03.97

Race: 196 Womens J14 Sculls RA (WJ14 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 WRR(-) Worcester RC 02:21.2 04:50.5 07:27.7 9:51.23
2 6 MDT(-) Mediterranean RC (Gibr 02:17.5 04:50.1 07:25.7 9:51.67
3 4 DUR(-) Durham ARC 02:20.9 04:52.1 07:29.0 9:54.31
4 2 NCR(-) Nottinghamshire County 02:20.2 04:54.3 07:37.5 10:14.78
5 5 NTH(-) Nithsdale ARC 02:28.9 05:19.8 08:35.3 11:42.04

Race: 197 Womens J15 Sculls RA (WJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 WAL(-) Wallingford RC 02:25.0 05:01.0 07:38.6 10:16.94
2 3 WTN(A) Warrington RC 02:29.3 05:06.3 07:47.0 10:30.70
3 5 WRR(-) Worcester RC 02:32.1 05:16.6 08:02.2 10:46.23

Race: 198 Womens J16 Sculls RA (WJ16 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 CAN(A) Canford School 02:16.5 04:39.3 07:11.9 9:42.79
2 2 MAR(-) Marlow RC 02:23.4 04:50.2 07:23.6 9:49.97
3 6 WAL(-) Wallingford RC 02:17.1 04:40.2 07:16.6 9:58.25
4 5 GLR(-) Gloucester RC 02:14.3 04:44.0 07:24.7 10:01.15
5 3 TEE(-) Tees RC 02:21.0 04:49.3 07:29.9 10:04.50
6 1 WTN(-) Warrington RC 02:32.1 05:20.0 08:17.1 11:06.51

Race: 199 Open J14 Sculls RA (OJ14 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 GWC(B) George Watson`s 02:18.8 04:42.8 07:09.1 9:31.32
2 5 BUL(-) Burton Leander RC 02:17.6 04:43.2 07:13.0 9:32.31
3 3 GWC(A) George Watson`s 02:20.1 04:51.9 07:31.1 10:06.68
4 4 NCR(-) Nottinghamshire County 02:21.9 04:58.8 07:41.5 10:16.57

Race: 200 Open J15 Sculls RA (OJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 1 YRM(C) Yarm School BC 02:01.0 04:15.8 06:32.5 8:56.83
2 5 DUS(-) Durham School BC 02:05.8 04:25.4 06:48.6 9:10.50
3 4 WAL(-) Wallingford RC 02:12.9 04:38.8 07:03.0 9:23.68
4 3 WRG(-) Royal Grammar School W 02:12.5 04:38.0 07:02.7 9:29.23
5 6 WBS(A) The Windsor Boys 02:14.9 04:43.2 07:19.6 9:41.52
6 2 NTH(-) Nithsdale ARC 02:19.3 05:00.9 07:42.5 10:21.07

Race: 201 Open J15 Sculls RB (OJ15 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 GLW(-) Glasgow RC 02:05.9 04:14.9 06:30.9 8:51.13
2 5 YRM(B) Yarm School BC 02:08.6 04:24.7 06:46.4 9:04.60
3 1 MAI(A) Maidenhead 02:10.5 04:27.3 06:50.4 9:12.86
4 6 WRR(-) Worcester RC 02:18.2 04:41.9 07:10.2 9:33.82
5 4 MCH(-) Merchant Taylors Schoo 02:20.8 04:51.7 07:26.1 9:52.88
6 2 WYC(A) Wycliffe Sculling Cent 02:24.6 05:00.7 07:40.5 10:11.57

Race: 202 Open J16 Sculls RA (OJ16 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 CAL(-) Calpe RC (Gibraltar) 02:04.4 04:17.6 06:33.3 8:49.12
2 4 YRM(E) Yarm School BC 02:02.2 04:17.0 06:36.0 8:58.39
3 2 ITC(-) Itchen Imperial RC 02:11.5 04:35.9 06:56.3 9:09.84
4 6 WRG(-) Royal Grammar School W 02:14.4 04:38.3 06:57.5 9:11.78
5 1 CLD(B) Clydesdale 02:24.3 04:53.7 07:21.0 9:46.63

Race: 203 Open J16 Sculls RB (OJ16 1x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 QEH(-) Queen Elizabeth High S 02:02.0 04:13.3 06:28.1 8:44.94
2 2 YRK(-) York City RC 02:09.5 04:26.1 06:39.8 8:51.41
3 6 YRM(C) Yarm School BC 02:08.3 04:26.9 06:45.3 9:00.95
4 3 YRM(D) Yarm School BC 02:07.4 04:26.5 06:50.0 9:06.47
5 1 HWG(-) Royal Grammar School H 02:15.7 04:54.1 07:37.7 10:11.12

Race: 204 Womens J14 Doubles RA (WJ14 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 RDG(-) Reading RC 02:12.7 04:32.2 06:49.9 9:04.46
2 3 WAL(-) Wallingford RC 02:15.2 04:34.2 06:53.2 9:11.07
3 6 DUR(-) Durham ARC 02:20.5 04:50.7 07:17.3 9:41.79
4 2 DAT(-) Dart-Totnes ARC 02:28.7 05:02.8 07:34.0 9:52.31
5 4 RUN(-) Runcorn RC 02:17.2 04:41.5 07:20.1 9:53.55

Race: 205 Womens J15 Doubles RA (WJ15 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 BUR(-) Burway RC 02:10.4 04:26.8 06:40.1 8:54.71
2 4 PUTR() Putney HS/Thames 02:07.6 04:22.9 06:40.6 8:59.65
3 2 PGN(-) Pengwern BC 02:14.3 04:35.5 07:04.2 9:17.81
4 5 YRM(-) Yarm School BC 02:11.4 04:37.5 07:13.0 9:29.53

Race: 206 Womens J16 Doubles RA (WJ16 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 KRC(-) Kingston RC 02:07.1 04:24.7 06:46.8 9:06.92
2 4 RUN(-) Runcorn RC 02:16.0 04:36.9 06:55.4 9:16.54
3 5 UTC(-) Upper Thames RC 02:13.0 04:35.7 07:02.9 9:29.09
4 2 GWC(-) George Watson`s 02:19.6 04:53.3 07:33.8 10:06.28

Race: 207 Open J14 Doubles RA (OJ14 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 6 MAMR() Maidenhead /Marlow 02:01.1 04:08.8 06:15.4 8:19.80
2 4 UTC(-) Upper Thames RC 01:58.4 04:06.6 06:16.7 8:22.09
3 1 WBS(B) The Windsor Boys 02:01.4 04:11.5 06:21.2 8:31.73
4 5 LTU(-) Latymer Upper School BC 02:05.7 04:18.7 06:28.6 8:40.64
5 2 WBS(A) The Windsor Boys 02:13.9 04:36.6 07:00.5 9:25.19

Race: 208 Open J15 Doubles RA (OJ15 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 MAR(-) Marlow RC 02:01.3 04:06.0 06:04.2 8:04.80
2 6 HWG(-) Royal Grammar School H 01:59.0 04:04.3 06:08.6 8:11.45
3 4 DUR(-) Durham ARC 01:58.7 04:04.6 06:09.0 8:15.35
4 3 QEH(B) Queen Elizabeth High S 01:58.4 04:05.0 06:14.0 8:15.36
5 5 EVE(-) Evesham RC 02:01.9 04:13.6 06:27.2 8:42.34
6 1 STA(-) Star Club 02:09.5 04:26.2 06:45.1 8:57.45

Race: 209 Open J15 Doubles RB (OJ15 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 MOC(-) Monmouth Comprehensive 02:00.4 04:01.7 06:07.3 8:10.36
2 6 PUT(-) Putney Town RC 02:02.0 04:04.5 06:10.6 8:17.97
3 4 TTA(-) Talkin Tarn ARC 02:01.5 04:06.2 06:15.1 8:24.15
4 2 WYC(-) Wycliffe Sculling Cent 02:04.2 04:14.1 06:24.2 8:28.08
5 5 DUL(-) Dulwich College BC 02:00.1 04:06.7 06:21.8 8:37.83

Race: 210 Open J16 Doubles RA (OJ16 2x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 MOL(B) Molesey BC 01:55.0 03:57.8 06:02.3 8:00.07
2 5 SUA(-) Stratford upon Avon 01:55.7 03:56.9 06:01.6 8:02.26
3 2 TEE(-) Tees RC 01:57.4 04:01.5 06:05.1 8:04.74
4 1 HWG(-) Royal Grammar School H 01:55.4 04:00.2 06:04.9 8:06.87
5 3 CLD(-) Clydesdale 02:02.3 04:14.1 06:28.5 8:42.65
6 6 BUL(-) Burton Leander RC 02:07.6 04:25.0 06:49.9 9:05.35

Race: 211 Womens J16 Coxed Four RA (WJ16 4+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 ASR(-) Aberdeen Schools RA 02:03.4 04:15.4 06:33.0 8:36.70
2 5 HAB(-) Haberdashers Monmouth 02:07.3 04:20.4 06:33.5 8:49.66
3 3 KGS(-) Kingston Grammar Schoo 02:06.7 04:22.9 06:37.9 8:56.99
4 2 QEH(-) Queen Elizabeth High S 02:15.4 04:39.1 07:03.2 9:27.25

Race: 212 Open J16 Coxed Four RA (OJ16 4+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 WRG(-) Royal Grammar School W 01:52.1 03:51.3 05:47.0 7:46.22
2 4 LRG(-) Lancaster Royal Gramma 01:54.0 03:54.2 05:53.7 7:52.47
3 2 DUL(-) Dulwich College BC 01:54.9 03:54.0 05:53.9 7:53.18

Race: 213 Women J14 Coxed Quad RA (WJ14 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 MAR(-) Marlow RC 02:07.6 04:22.6 06:40.8 8:58.11
2 3 RUN(-) Runcorn RC 02:10.5 04:29.4 06:46.2 9:02.15
3 4 KSW(A) The King`s Sch Worc BC 02:10.3 04:27.4 06:49.0 9:06.26
4 2 STP(-) Stourport BC 02:16.2 04:45.1 07:17.9 9:49.01
5 1 KSW(B) The King`s Sch Worc BC 02:20.7 04:54.9 07:32.1 10:01.27
6 6 WTN(-) Warrington RC 02:29.1 05:03.7 07:46.8 10:31.06

Race: 214 Women J15 Coxed Quad RA (WJ15 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 EVE(-) Evesham RC 02:05.8 04:19.6 06:35.0 8:51.97
2 2 SWB(-) Sir William Borlase`s 02:10.7 04:28.5 06:45.1 9:01.39
3 3 QEH(-) Queen Elizabeth High S 02:08.4 04:26.0 06:44.4 9:06.13
4 5 BED(-) Bedford RC 02:18.1 04:43.6 - 9:34.17

Race: 215 Women J16 Coxed Quad RA (WJ16 4x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 5 UTC(-) Upper Thames RC 01:58.9 03:58.6 06:01.8 8:03.21
2 3 STA(-) Star Club 01:57.0 03:58.9 06:03.7 8:04.89
3 4 CAN(-) Canford School 01:59.2 04:01.3 06:05.8 8:07.90
4 2 NTS(-) Nottingham Schools` Ro 02:02.8 04:09.7 06:21.8 8:37.96

Race: 216 Open J14 Coxed Quad RA (OJ14 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 DUL(A) Dulwich College BC 01:55.7 03:56.7 06:00.8 8:04.13
2 5 KCH(-) The Kings School Chest 01:54.3 03:57.8 06:03.9 8:10.06
3 3 QEH(-) Queen Elizabeth High S 01:59.1 04:02.6 06:08.4 8:13.52
4 4 SWB(-) Sir William Borlase`s 01:58.0 04:04.2 06:11.6 8:21.21

Race: 217 Open J15 Coxed Quad RA (OJ15 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 4 LLA(-) Llandaff RC 01:51.7 03:49.3 05:48.0 7:44.43
2 2 PON(-) Ponteland High School 01:54.7 03:52.9 05:53.5 7:53.03
3 1 WBS(A) The Windsor Boys 01:54.9 03:56.2 06:00.5 8:00.54
4 5 MOC(-) Monmouth Comprehensive 01:58.4 04:00.4 06:01.3 8:00.98
5 3 SWB(A) Sir William Borlase`s 01:56.6 04:01.9 06:08.3 8:11.01
6 6 HCS(-) Hereford Cathedral Sch 01:57.6 04:04.9 06:09.7 8:14.67

Race: 218 Open J15 Coxed Quad RB (OJ15 4x+) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 3 KCH(-) The Kings School Chest 01:46.7 03:41.0 05:38.9 7:34.45
2 2 LTU(-) Latymer Upper School BC 01:47.2 03:43.6 05:41.8 7:37.81
3 4 TFN(A) Tiffin School BC 01:51.7 03:50.9 05:51.6 7:49.42
4 1 SWB(B) Sir William Borlase`s 01:56.1 03:58.2 06:00.6 8:01.66
5 5 HEN(B) Henley RC 01:59.1 04:08.0 06:20.8 8:28.46

Race: 219 Open J16 Coxed Quad RA (OJ16 4x) 2000m
1500m 1000m 500m FINISH
1 2 DUL(-) Dulwich College BC 01:45.0 03:37.0 05:29.3 7:22.93
2 4 RDG(-) Reading RC 01:48.1 03:42.5 05:38.2 7:30.77
3 1 SWB(-) Sir William Borlase`s 01:51.1 03:48.2 05:43.4 7:39.06
4 3 HWG(-) Royal Grammar School H 01:55.1 03:53.0 05:47.2 7:41.29


Back to Home Page