NATIONAL ROWING CHAMPIONSHIPS OF GREAT BRITAIN

National Rowing Championships of GB Logo

Results Friday 14th July 2000


Race: 101 1500m Mens Junior under EA (MJ16 2- )
Scheduled start: 14/07 08:00 Actual start: 08:04 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 WESA Westminster School BC 1:53.00 3:57.88 6:00.58
1 OK 2 BESA Bedford School BC 1:55.54 4:01.13 6:03.60
4 OK 3 WESB Westminster School BC 1:57.97 4:04.16 6:04.09
5 OK 4 BEM Bedford Modern School 1:59.45 4:10.67 6:21.08
3 OK 5 BESC Bedford School BC 2:06.26 4:18.06 6:25.48
2 OK 6 BESB Bedford School BC 2:04.78 4:18.46 6:27.11

Race: 102 1500m Mens Junior under EB (MJ16 2- )
Scheduled start: 14/07 08:06 Actual start: 08:10 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 HAMB Hampton School BC 1:52.11 3:59.79 6:11.93
5 OK 2 ETC Eton College BC 1:53.60 4:03.70 6:16.70
4 OK 3 HAMA Hampton School BC 2:00.93 4:11.88 6:25.10
1 OK 4 HAMC Hampton School BC 1:59.69 4:15.94 6:36.34
3 OK 5 BESD Bedford School BC 2:02.54 4:18.21 6:41.30
2 OK 6 DLH Dulwich College BC 2:05.13 4:28.65 6:56.73

Race: 103 1500m Womens Jun 14 1X EA (WJ14 1x )
Scheduled start: 14/07 08:12 Actual start: 08:14 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 LEHB Lady Eleanor Holles Sc 2:20.82 4:57.61 7:28.37
1 OK 2 LEHD Lady Eleanor Holles Sc 2:24.35 5:00.74 7:30.28
5 OK 3 HOL Hollingworth Lake RC 2:22.39 5:02.32 7:32.12
3 OK 4 CHR Royal Chester RC 2:23.96 5:01.75 7:34.79
6 OK 5 SNEB St.Neots RC 2:29.55 5:09.74 7:43.88
2 OK 6 LEHE Lady Eleanor Holles Sc 2:30.11 5:11.45 7:50.20

Race: 104 1500m Womens Jun 14 1X EB (WJ14 1x )
Scheduled start: 14/07 08:18 Actual start: Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 NTH Nithsdale ARC 1:00.00
1 OK 2 LEHA Lady Eleanor Holles Sc 2:00.00
2 OK 3 ATL Athena Ladies RC 3:00.00
5 OK 4 UTR Upper Thames RC 4:00.00
6 OK 5 NGC Nottinghamshire County 5:00.00
4 OK 6 LEHC Lady Eleanor Holles Sc 6:00.00

Race: 105 1500m Womens Jun 14 1X EC (WJ14 1x )
Scheduled start: 14/07 08:24 Actual start: 08:23 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 POO Poole ARC 2:15.25 4:42.41 7:10.96
3 OK 2 HRR Hereford RC 2:21.12 4:46.60 7:13.64
4 OK 3 MAV Maidstone Invicta RC 2:22.84 4:49.49 7:17.18
5 OK 4 WYC Wycliffe Sculling Cent 2:22.83 4:57.35 7:22.80
2 OK 5 EVS Evesham RC 2:24.82 4:56.62 7:23.19
1 OK 6 SNEA St.Neots RC 2:27.34 5:01.00 7:39.44

Race: 106 1500m Womens Jun 15 1X EA (WJ15 1x )
Scheduled start: 14/07 08:30 Actual start: 08:29 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 QEH Queen Elizabeth High S 2:06.34 4:30.09 6:55.47
4 OK 2 STA Star Club 2:14.01 4:38.52 7:05.45
1 OK 3 BURA Burway RC 2:17.69 4:42.10 7:08.09
3 OK 4 WLT Walton RC 2:15.69 4:46.13 7:17.90
2 OK 5 STP Stourport BC 2:14.64 4:49.42 7:26.13
6 OK 6 DTT Dart-Totnes ARC 2:32.15 4:56.97 7:31.10

Race: 107 1500m Womens Jun 15 1X EB (WJ15 1x )
Scheduled start: 14/07 08:36 Actual start: 08:35 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 SNE St.Neots RC 2:10.97 4:32.43 7:00.01
5 OK 2 UTR Upper Thames RC 2:15.18 4:44.12 7:15.87
3 OK 3 SUA Stratford upon Avon BC 2:20.73 4:49.51 7:18.68
2 OK 4 KTG Kingston Grammar Schoo 2:16.77 4:47.87 7:20.07
1 OK 5 DAH Dame Alice Harpur Scho 2:19.24 4:50.47 7:20.34
4 OK 6 HWG Royal Grammar School H

Race: 108 1500m Womens Jun 15 1X EC (WJ15 1x )
Scheduled start: 14/07 08:42 Actual start: 08:42 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 HED Headington School BC 2:16.40 4:43.12 7:10.45
5 OK 2 CMB Cambois ARC 2:17.12 4:45.94 7:14.40
6 OK 3 HEN Henley RC 2:13.84 4:44.71 7:15.34
4 OK 4 CAS Castle Semple RC 2:23.46 4:55.67 7:28.44
1 OK 5 BURB Burway RC 2:22.75 4:56.56 7:32.96
3 OK 6 POO Poole ARC 2:24.18 5:07.94 7:52.62

Race: 109 1500m Womens Jun 16 1X EA (WJ16 1x )
Scheduled start: 14/07 08:48 Actual start: 08:46 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 NWH Northwich RC 2:11.52 4:35.28 6:53.64
2 OK 2 SUA Stratford upon Avon BC 2:13.51 4:40.90 7:01.24
4 OK 3 YOC York City RC 2:12.88 4:42.11 7:10.74
3 OK 4 MAV Maidstone Invicta RC 2:18.11 4:53.21 7:22.18
1 OK 5 HRC Hereford Cathedral Sch 2:19.32 4:55.89 7:27.78

Race: 110 1500m Womens Jun 16 1X EB (WJ16 1x )
Scheduled start: 14/07 08:54 Actual start: 08:51 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 CMB Cambois ARC 2:13.02 4:38.97 6:56.98
2 OK 2 STA Star Club 2:16.60 4:41.52 6:59.78
1 OK 3 WYC Wycliffe Sculling Cent 2:18.09 4:42.55 7:00.06
4 OK 4 QEH Queen Elizabeth High S 2:19.27 4:44.76 7:01.40

Race: 111 1500m Womens Jun 16 1X EC (WJ16 1x )
Scheduled start: 14/07 09:00 Actual start: 08:59 Qualifiers: 1 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 QPH Queens Park H S 2:04.79 4:23.41 6:41.20
5 OK 2 SWB Sir Wm Borlases 2:10.24 4:32.80 6:51.90
1 OK 3 MOL Molesey BC 2:08.17 4:32.12 6:55.60
2 OK 4 UTR Upper Thames RC 2:14.96 4:39.47 6:59.22

Race: 112 1500m Men's Jun 14 1x EA (MJ14 1x )
Scheduled start: 14/07 09:06 Actual start: 09:05 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 MHD Maidenhead RC 2:03.28 4:25.32 6:44.87
4 OK 2 GC George Watson's Colleg 2:06.80 4:31.88 6:57.89
6 OK 3 WIN Winchester College BC 2:12.54 4:39.90 7:02.23
5 OK 4 QPH Queens Park High Schoo 2:18.02 4:54.10 7:16.86
1 OK 5 MAV Maidstone Invicta RC 2:39.14 5:32.64 8:15.35

Race: 113 1500m Men's Jun 14 1x EB (MJ14 1x )
Scheduled start: 14/07 09:12 Actual start: 09:10 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 TTR Thames Tradesmens 2:06.89 4:28.12 6:45.15
3 OK 2 SNE St.Neots RC 2:12.76 4:37.44 6:52.93
5 OK 3 SWB Sir William Borlase's 2:10.94 4:34.50 6:53.85
2 OK 4 CCS Claires Ct Sch B 2:08.93 4:31.70 6:56.14
1 OK 5 SUD Sudbury RC 2:13.33 4:38.14 6:56.43

Race: 114 1500m Men's Jun 14 1x EC (MJ14 1x )
Scheduled start: 14/07 09:18 Actual start: 09:16 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
1 OK 1 MLR Marlow RC 1:21.25 3:29.66 5:43.12
2 OK 2 HRR Hereford RC 1:21.95 3:30.38 5:50.02
4 OK 3 SES St.Edward's School BC 1:23.40 3:47.62 6:16.88
5 OK 4 RGB Reading Blue Coat Scho 1:38.55 4:03.79 6:36.52
3 OK 5 UTRB Upper Thames RC 2:04.76 5:05.51 8:06.21

Race: 115 1500m Mens Jun 15 1x EA (MJ15 1x )
Scheduled start: 14/07 09:24 Actual start: 09:22 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 HWG RGS High Wycombe 2:00.46 4:07.51 6:14.64
1 OK 2 GC George Watson's Colleg 2:02.02 4:14.88 6:25.27
3 OK 3 UTR Upper Thames RC 2:00.16 4:13.87 6:29.62
2 OK 4 RGB Reading Blue Coat Scho 2:00.86 4:14.29 6:38.19
5 OK 5 WIN Winchester College BC 2:05.78 4:25.92 6:44.71
4 OK 6 WYC Wycliffe Sculling Cent 2:12.69 4:35.66 6:57.66

Race: 116 1500m Mens Jun 15 1x EB (MJ15 1x )
Scheduled start: 14/07 09:30 Actual start: 09:27 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 TSS Tideway Scullers Schoo 1:56.33 4:07.57 6:18.13
1 OK 2 BEW Bewdley RC 1:57.91 4:12.06 6:21.91
4 OK 3 ABSB Abingdon School BC 2:03.28 4:15.05 6:23.21
3 OK 4 LEA Lea RC 1:56.86 4:20.10 6:47.47
5 OK 5 GLA Glasgow RC 2:07.81 4:30.32 6:52.08

Race: 117 1500m Mens Jun 15 1x EC (MJ15 1x )
Scheduled start: 14/07 09:36 Actual start: 09:33 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 DHR Durham ARC 1:54.69 4:00.15 6:02.52
1 OK 2 WES Westminster School BC 1:56.45 4:02.25 6:06.23
5 OK 3 CHR Royal Chester RC 1:58.08 4:04.14 6:10.65
4 OK 4 NTH Nithsdale ARC 1:59.64 4:06.62 6:12.77
2 OK 5 MGN Magdalen College Schoo 2:01.97 4:14.81 6:40.80

Race: 118 1500m Mens Jun 15 1x ED (MJ15 1x )
Scheduled start: 14/07 09:42 Actual start: 09:38 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 SGC St.Georges College BC 1:55.76 4:04.80 6:17.49
1 OK 2 SES St.Edward's School BC 2:01.43 4:12.76 6:27.31
3 OK 3 STA Star Club 2:02.00 4:16.78 6:36.76
4 OK 4 ABSA Abingdon School BC 2:05.65 4:22.66 6:42.55
2 OK 5 DLH Dulwich College BC 2:06.91 4:23.17 6:46.11

Race: 119 1500m Mens Jun 16 1x EA (MJ16 1x )
Scheduled start: 14/07 09:48 Actual start: 09:48 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 LDR Leander Club 1:46.68 3:52.06 6:00.52
5 OK 2 GLR Gloucester RC 1:53.48 4:00.68 6:08.12
2 OK 3 WESB Westminster Sch BC 1:59.86 4:14.85 6:24.07
6 OK 4 SWBA Sir Wm Borlase's 2:00.88 4:20.96 6:40.10
1 OK 5 KSRB KS Rochester 2:09.32 4:35.57 6:57.58

Race: 120 1500m Mens Jun 16 1x EB (MJ16 1x )
Scheduled start: 14/07 09:54 Actual start: 09:53 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 RGRA Reading RC 1:53.21 3:57.50 6:03.32
5 OK 2 DLH Dulwich College BC 2:09.69 3:59.75 6:06.83
1 OK 3 WESA Westminster School BC 2:01.05 4:08.09 6:21.86
2 OK 4 GC A George Watson's Colleg 2:00.17 4:13.16 6:36.95
3 OK 5 BWK Berwick ARC 1:59.18 4:15.08 6:37.99
6 OK 6 GC B George Watson's Colleg 1:54.43 4:30.75 6:51.56

Race: 121 1500m Mens Jun 16 1x EC (MJ16 1x )
Scheduled start: 14/07 10:00 Actual start: 09:57 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 SESA St.Edward's Sch A 1:53.24 4:02.21 6:07.69
6 OK 2 DHR Durham ARC 1:54.31 4:01.69 6:14.53
4 OK 3 HAMA Hampton School BC 2:01.30 4:13.54 6:25.74
5 OK 4 HEN Henley RC 1:59.87 4:14.45 6:27.34
2 OK 5 SESC St.Edward's Sch C 2:02.45 4:18.70 6:30.53
1 OK 6 SESB St.Edward's Sch B 2:04.39 4:20.16 6:33.88

Race: 122 1500m Mens Jun 16 1x ED (MJ16 1x )
Scheduled start: 14/07 10:06 Actual start: 10:04 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 RGRB Reading RC 1:57.21 4:01.03 6:05.51
4 OK 2 CMB Cambois ARC 2:02.76 4:11.11 6:23.26
1 OK 3 KSRA KS Rochester 2:05.11 4:15.74 6:27.81
3 OK 4 SWBB Sir Wm Borlase's 2:18.65 4:51.55 7:30.96

Race: 123 1500m Womens Jun 14 2x EA (WJ14 2x )
Scheduled start: 14/07 10:12 Actual start: 10:09 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 LEHC Lady Eleanor Holles Sc 2:06.38 4:22.22 6:33.20
4 OK 2 HEN Henley RC 2:07.24 4:20.73 6:34.63
2 OK 3 CHR Royal Chester RC 2:08.67 4:25.58 6:42.98
1 OK 4 LEHA Lady Eleanor Holles Sc 2:10.24 4:30.81 6:46.17
3 OK 5 AVNA Avon County RC 2:09.03 4:29.66 6:53.84

Race: 124 1500m Womens Jun 14 2x EB (WJ14 2x )
Scheduled start: 14/07 10:18 Actual start: 10:15 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 GLR Gloucester RC 2:05.18 4:22.89 6:40.68
3 OK 2 GC George Watson's Colleg 2:04.37 4:23.49 6:44.07
1 OK 3 DNS Doncaster Schools RA 2:07.96 4:27.21 6:49.79
5 OK 4 QPAT Queen's Pk/Athena 2:12.25 4:33.84 6:54.49
2 OK 5 AVNB Avon County RC 2:11.92 4:41.61 7:14.86

Race: 125 1500m Womens Jun 14 2x EC (WJ14 2x )
Scheduled start: 14/07 10:24 Actual start: 10:22 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 HEDA Headington School BC 1:54.31 4:02.03 6:09.87
2 OK 2 UTRA Upper Thames RC 2:05.57 4:18.31 6:30.30
5 OK 3 LEHB Lady Eleanor Holles Sc 2:06.21 4:22.31 6:44.54
4 OK 4 NTH Nithsdale ARC 2:10.76 4:34.98 6:56.17
1 OK 5 PUT Putney Town RC 2:30.87 5:17.54 8:03.33

Race: 126 1500m Womens Jun 14 2x ED (WJ14 2x )
Scheduled start: 14/07 10:30 Actual start: 10:27 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 WRR Worcester RC 2:00.44 4:13.01 6:26.50
2 OK 2 HEDC Headington Sch C 2:01.87 4:16.80 6:30.29
3 OK 3 HEDB Headington Sch B 2:03.83 4:20.33 6:33.70
5 OK 4 DAH Dame Alice Harpur Scho 2:04.74 4:25.83 6:43.28
1 OK 5 QEH Queen Elizabeth High S 2:10.83 4:33.46 6:46.29

Race: 127 1500m Womens Jun 15 2x EA (WJ15 2x )
Scheduled start: 14/07 10:36 Actual start: 10:33 Qualifiers: 1 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 NWH Northwich RC 2:00.00 4:11.91 6:27.14
3 OK 2 UTR Upper Thames RC 2:01.19 4:18.14 6:37.35
1 OK 3 EVS Evesham RC 2:10.40 4:32.46 6:44.18
5 OK 4 DTT Dart-Totnes ARC 2:19.02 4:54.31 7:23.61

Race: 128 1500m Womens Jun 15 2x EB (WJ15 2x )
Scheduled start: 14/07 10:42 Actual start: 10:37 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
1 OK 1 DHR Durham ARC 1:59.48 4:07.55 6:18.15
5 OK 2 GLR Gloucester RC 2:02.91 4:15.93 6:25.53
4 OK 3 HED Headington School BC 2:03.39 4:17.06 6:28.49
3 OK 4 DAH Dame Alice Harpur Scho 2:14.15 4:39.19 7:00.96
2 OK 5 CAS Castle Semple RC 2:17.57 4:54.22 7:29.87

Race: 129 1500m Womens Jun 15 2x EC (WJ15 2x )
Scheduled start: 14/07 10:48 Actual start: 10:47 Qualifiers: 1 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 HEN Henley RC 2:01.33 4:15.39 6:28.37
1 OK 2 SNST St.Neots/Star Club 2:05.69 4:19.06 6:30.68
4 OK 3 SES St.Edward's School BC 2:06.31 4:23.80 6:38.35
3 OK 4 KTG Kingston Grammar Schoo 2:04.05 4:28.29 6:52.01

Race: 130 1500m Womens Jun 16 2x EA (WJ16 2x )
Scheduled start: 14/07 10:54 Actual start: 10:54 Qualifiers: 2 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 STA Star Club 1:59.94 4:08.87 6:17.27
2 OK 2 HENB Henley RC 2:02.52 4:13.20 6:19.84
3 OK 3 SWB Sir Wm Borlase's 2:01.78 4:11.58 6:21.46
1 OK 4 STG Stirling Amateur 2:04.50 4:15.03 6:30.97

Race: 131 1500m Womens Jun 16 2x EB (WJ16 2x )
Scheduled start: 14/07 11:00 Actual start: 10:57 Qualifiers: 1 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 EVST Evesham/Stratford 1:59.62 4:06.40 6:13.24
1 OK 2 SLS St. Leonard's Sch 1:59.18 4:11.04 6:23.64
2 OK 3 HENA Henley RC A 2:06.09 4:26.69 6:45.52

Race: 132 1500m Mens Jun 14 2x EA (MJ14 2x )
Scheduled start: 14/07 11:06 Actual start: 11:04 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
1 OK 1 UTRA Upper Thames RC A 1:55.59 3:56.01 5:58.88
6 OK 2 DNS Doncaster Schools 1:57.84 3:59.75 5:59.36
4 OK 3 RGBB Reading Blue Ct B 1:56.04 3:57.63 6:00.80
2 OK 4 QEH Queen Elizabeth 2:00.36 4:02.61 6:05.04
5 OK 5 RGBA Reading Blue Ct A 2:01.59 4:09.74 6:16.89
3 OK 6 NTH Nithsdale ARC 2:02.72 4:12.74 6:23.89

Race: 133 1500m Mens Jun 14 2x EB (MJ14 2x )
Scheduled start: 14/07 11:12 Actual start: 11:12 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 SLS St.Leonard's Sch 1:52.02 3:59.07 5:58.26
3 OK 2 DLH Dulwich College 1:51.15 3:59.51 5:59.68
1 OK 3 MTS Merchant Taylors 1:58.86 4:10.86 6:19.60
5 OK 4 SWBB Sir Wm Borlase's B 2:06.11 4:21.39 6:31.09
4 OK 5 HAM Hampton School 2:03.63 4:19.42 6:33.63

Race: 134 1500m Mens Jun 14 2x EC (MJ14 2x )
Scheduled start: 14/07 11:18 Actual start: 11:18 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
1 OK 1 EVS Evesham RC 1:55.15 3:54.27 5:55.78
5 OK 2 QPH Queen's Park HS 1:56.02 3:57.61 5:58.02
4 OK 3 SWBA Sir Wm Borlase A 1:53.22 3:58.05 5:58.81
6 OK 4 BRY Bryanston Sch BC 1:52.04 3:57.19 6:02.76
2 OK 5 GLR Gloucester RC 1:54.84 4:00.50 6:09.43
3 OK 6 UTRB Upper Thames RC B 2:04.39 4:19.06 6:27.49

Race: 135 1500m Mens Jun 15 2x EA (MJ15 2x )
Scheduled start: 14/07 11:24 Actual start: 11:24 Qualifiers: 3 to SF; 2 to

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 HEN Henley RC 1:41.76 3:36.21 5:29.00
4 OK 2 WBS Windsor Boys School 1:46.80 3:36.21 5:35.35
1 OK 3 NWH Northwich RC 1:50.72 3:47.92 5:44.78
3 OK 4 TFS Tiffin School BC 1:47.78 3:47.92 5:49.52
5 OK 5 DLH Dulwich College BC 1:54.97 3:48.77 6:08.78
6 OK 6 GC George Watson's Coll 1:56.15 4:08.29 6:22.51

Race: 136 1500m Mens Jun 15 2x EB (MJ15 2x )
Scheduled start: 14/07 11:30 Actual start: 11:29 Qualifiers: 3 to SF; 2 to

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 HWG RGS High Wycombe BC 1:49.40 3:46.02 5:37.89
3 OK 2 SLS St.Leonard's Sch BC 1:47.09 3:47.04 5:46.55
5 OK 3 GLR Gloucester RC 1:52.86 3:53.46 5:49.90
1 OK 4 EVS Evesham RC 1:54.55 3:54.02 5:54.01
6 OK 5 DHR Durham ARC 1:54.12 3:56.05 5:55.04
4 OK 6 WYC Wycliffe Sculling Cent 1:55.99 4:05.08 6:16.47

Race: 137 1500m Mens Jun 15 2x EC (MJ15 2x )
Scheduled start: 14/07 11:36 Actual start: 11:34 Qualifiers: 3 to SF; 1 to

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 PEC Peterborough City RC 1:41.12 3:37.50 5:39.93
2 OK 2 HAM Hampton School BC 1:47.80 3:45.93 5:47.07
3 OK 3 MGN Magdalen College Sch 1:48.92 3:50.46 5:52.50
1 OK 4 WIN Winchester College BC 1:51.01 3:52.87 5:54.85
4 OK 5 RUN Runcorn RC 1:49.90 3:51.73 5:57.91

Race: 138 1500m Mens Jun 16 2x EA (MJ16 2x )
Scheduled start: 14/07 11:42 Actual start: 11:41 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 HNNR Henley/NCRA 1:41.69 3:34.57 5:29.85
4 OK 2 PEC Peterborough City RC 1:44.18 3:38.22 5:34.85
5 OK 3 WYC Wycliffe Sculling Cent 1:45.80 3:42.96 5:38.38
3 OK 4 MTS Merchant Taylors Sch 1:47.28 3:44.83 5:38.57
1 OK 5 EVS Evesham RC 1:48.99 3:47.57 5:47.39

Race: 139 1500m Mens Jun 16 2x EB (MJ16 2x )
Scheduled start: 14/07 11:48 Actual start: 11:46 Qualifiers: 1 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 BTLB Burton Leander B 1:44.94 3:38.52 5:31.11
2 OK 2 DLH Dulwich College BC 1:43.76 3:36.49 5:31.87
5 OK 3 RGW RGS Worcester BC 1:47.18 3:39.97 5:34.64
3 OK 4 WRR Worcester RC 1:46.15 3:41.66 5:38.05

Race: 140 1500m Mens Jun 16 2x EC (MJ16 2x )
Scheduled start: 14/07 11:54 Actual start: 11:53 Qualifiers: 1 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 SLS St.Leonard's Sch BC 1:48.20 3:58.32 6:09.86
4 OK 2 WBS Windsor Boys School 1:53.29 4:03.97 6:15.35
1 OK 3 BTLA Burton Leander A 1:55.42 4:08.90 6:18.60
3 OK 4 GC George Watson's Coll 1:56.91 4:50.59 8:21.86

Race: 141 1500m Mens Jun 16 4+ EA (MJ16 4+ )
Scheduled start: 14/07 12:00 Actual start: Qualifiers: 2 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 ABS Abingdon School BC 1:00.00
3 OK 2 WES Westminster Sch BC 2:00.00
4 OK 3 ASR Aberdeen SRA 3:00.00
1 OK 4 RYD Ryde RC 4:00.00

Race: 142 1500m Mens Jun 16 4+ EB (MJ16 4+ )
Scheduled start: 14/07 12:06 Actual start: 12:09 Qualifiers: 2 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 KSW King's Sch Worcs 1:47.66 3:44.23 5:39.01
4 OK 2 WBS Windsor Boys' Sch 1:58.35 3:47.95 5:41.62
1 OK 3 BEM Bedford Modern Sch 1:50.89 3:48.34 5:44.25
2 OK 4 ETC Eton College BC 1:49.32 3:52.05 5:53.06

Race: 143 1500m Womens J 14 4x+ EA (WJ14 4x+)
Scheduled start: 14/07 12:12 Actual start: 12:17 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 HEDA Headington Sch A 1:55.83 4:04.07 6:06.54
3 OK 2 LEH Lady Eleanor Holl 2:07.10 4:20.59 6:28.56
4 OK 3 SLS St.Leonard's Sch 2:06.38 4:21.79 6:33.84
6 OK 4 WYC Wycliffe Sculling 2:08.12 4:26.80 6:35.88
1 OK 5 NWH Northwich RC 2:10.56 4:35.18 6:51.25
2 OK 6 WRRB Worcester RC B 2:14.49 4:41.35 6:57.66

Race: 144 1500m Womens J 14 4x+ EB (WJ14 4x+)
Scheduled start: 14/07 12:18 Actual start: 12:27 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 WRRA Worcester RC A 2:06.70 4:20.08 6:30.11
3 OK 2 HEDB Headington Sch B 2:06.41 4:21.02 6:32.05
4 OK 3 HEN Henley RC 2:04.75 4:22.59 6:42.27
1 OK 4 STA Star Club 2:07.93 4:30.81 6:53.06
5 OK 5 SWB Sir Wm Borlase's 2:09.29 4:35.04 6:57.52

Race: 145 1500m Womens J 15 4x+ EA (WJ15 4x+)
Scheduled start: 14/07 12:24 Actual start: 12:31 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 HEN Henley RC 1:57.27 4:05.78 6:11.52
5 OK 2 KSW KS Worcester 1:56.55 4:04.51 6:13.84
2 OK 3 SLS St. Leonard's Sch 1:59.23 4:08.86 6:21.72
3 OK 4 NTH Nithsdale ARC 2:04.18 4:18.87 6:31.94
6 OK 5 DAH Dame Alice Harpur 2:02.80 4:18.38 6:35.03
1 OK 6 NWK Newark RC 2:05.32 4:25.27 6:42.66

Race: 146 1500m Womens Jun 15 4x+ EB (WJ15 4x+)
Scheduled start: 14/07 12:30 Actual start: 12:35 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 NWH Northwich RC 2:03.01 4:07.94 10:00.00
1 OK 2 HED Headington School BC 2:02.69 4:10.45 11:00.00
3 OK 3 GLR Gloucester RC 2:06.86 4:17.18 12:00.00
4 OK 4 BUR Burway RC 2:07.15 4:15.57 13:00.00
2 OK 5 BTL Burton Leander RC 2:12.35 4:29.88 14:00.00
6 OK 6 CBRR Cty of Camb/Rob 2:19.58 4:47.99 15:00.00

Race: 147 1500m Womens Jun 16 4x EA (WJ16 4x )
Scheduled start: 14/07 12:36 Actual start: 12:39 Qualifiers: 2 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 HEN Henley RC 1:52.51 3:54.08 5:58.29
1 OK 2 NWQP Northwich/Queens Park 1:56.54 4:01.02 6:07.83
3 OK 3 SWB Sir Wm Borlase's Sch 2:03.10 4:15.26 6:25.84
2 OK 4 Rob Rob Roy BC 2:05.23 4:16.26 6:28.56

Race: 148 1500m Womens Jun 16 4x EB (WJ16 4x )
Scheduled start: 14/07 12:42 Actual start: 12:43 Qualifiers: 1 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 DAH Dame Alice Harpur Sch 1:56.33 3:59.10 6:17.85
1 OK 2 GC George Watson's Coll 1:59.08 4:05.45 6:37.71
2 OK 3 KTG Kingston Gram Sch 2:03.92 4:22.37 6:46.12

Race: 149 1500m Mens Jun 14 4x+ EA (MJ14 4x+)
Scheduled start: 14/07 12:48 Actual start: 12:51 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 SNSS St.Neots/Star/Sudbury 1:53.03 3:56.31 6:00.17
4 OK 2 RGB Reading Blue Coat Sch 1:58.55 4:04.94 6:12.96
5 OK 3 QPCH Queens Prk/R.Chester 2:01.86 4:09.96 6:14.94
3 OK 4 WIN Winchester Coll BC 2:00.97 4:08.79 6:19.83
1 OK 5 MTS Merchant Taylors Sch 2:09.10 4:29.00 6:44.77
6 OK 6 WBSC Windsor Boys C 2:17.08 4:39.71 6:52.92

Race: 150 1500m Mens Jun 14 4x+ EB (MJ14 4x+)
Scheduled start: 14/07 12:54 Actual start: 12:58 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 YMS Yarm School BC 1:54.47 4:01.09 6:05.89
1 OK 2 WBSB Windsor Boys B 2:01.37 4:12.35 6:21.82
4 OK 3 HAMA Hampton School A 2:00.77 4:12.92 6:22.94
3 OK 4 RGBB Reading Blue Ct B 2:14.59 4:50.23 7:13.47
2 OK 5 WYC Wycliffe Sculling 2:20.04 4:53.72 7:16.96

Race: 151 1500m Mens Jun 14 4x+ EC (MJ14 4x+)
Scheduled start: 14/07 13:00 Actual start: 13:06 Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 SLS St. Leonard's Sch 1:55.34 3:58.02 5:59.45
1 OK 2 DLHA Dulwich College A 1:54.36 3:57.12 6:01.35
2 OK 3 SWB Sir Wm Borlase's 1:59.82 4:10.45 6:19.28
3 OK 4 RGW RGS Worcester 2:07.36 4:25.07 6:42.69
5 OK 5 HAMB Hampton School B 2:01.51 4:19.69 6:53.41

Race: 152 1500m Mens Jun 14 4x+ ED (MJ14 4x+)
Scheduled start: 14/07 13:06 Actual start: Qualifiers: 3 to R; 2 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 WBSA Windsor Boys A 2:54.20 3:59.06 5:56.48
5 OK 2 KSW KS Worcester 2:54.69 4:02.21 6:02.25
4 OK 3 BES Bedford School BC 2:55.50 4:04.70 6:08.06
1 OK 4 WES Westminster Sch 2:56.08 4:21.28 6:33.55
3 OK 5 DLHB Dulwich Coll B 2:56.56 4:48.98 7:18.53

Race: 153 1500m Mens Jun 15 4x+ EA (MJ15 4x+)
Scheduled start: 14/07 13:12 Actual start: 13:20 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 SES St. Edward's Sch 1:48.18 3:44.83 5:44.91
6 OK 2 QPH Queen's Park HS 1:51.35 3:52.08 5:51.03
1 OK 3 ORS Oratory School BC 1:48.75 3:49.18 5:51.21
4 OK 4 BES Bedford School BC 1:53.66 3:55.55 5:56.34
2 OK 5 YMS Yarm School BC 1:52.39 3:57.68 6:05.45
3 OK 6 GLR Gloucester RC 2:00.67 4:10.90 6:21.59

Race: 154 1500m Mens Jun 15 4x+ EB (MJ15 4x+)
Scheduled start: 14/07 13:18 Actual start: 13:28 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 WIN Winchester College 1:47.13 3:47.11 5:40.09
5 OK 2 KTG Kingston GS 1:46.36 3:45.22 5:45.86
1 OK 3 SWB Sir Wm Borlase's 1:56.34 4:02.54 6:01.97
2 OK 4 WYC Wycliffe Sculling 1:54.67 4:01.49 6:02.20
4 OK 5 GC Geo Watson's Coll 2:01.45 4:19.58 6:34.10

Race: 155 1500m Mens Jun 15 4x+ EC (MJ15 4x+)
Scheduled start: 14/07 13:24 Actual start: Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 WBS Windsor Boys' Sch 5:34.55
4 OK 2 RGW RGS Worcester 5:41.70
3 OK 3 HAM Hampton School BC 5:52.93
1 OK 4 RYD Ryde RC 6:06.63
2 OK 5 UTR Upper Thames RC 6:15.62

Race: 156 1500m Mens Jun 16 4x EA (MJ16 4x )
Scheduled start: 14/07 13:30 Actual start: 13:36 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 MOL Molesey BC 1:41.63 3:28.76 5:14.89
2 OK 2 WBS Windsor Boys' Sch 1:41.08 3:29.28 5:15.91
4 OK 3 TFS Tiffin School BC 1:47.54 3:34.19 5:26.24
5 OK 4 RGW RGS Worcester 1:42.17 3:36.58 5:31.66
1 OK 5 DLHB Dulwich Coll B 1:46.23 3:42.75 5:39.14

Race: 157 1500m Mens Jun 16 4x EB (MJ16 4x )
Scheduled start: 14/07 13:36 Actual start: 13:41 Qualifiers: 1 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 HEN Henley RC 1:43.39 3:37.46 5:25.68
1 OK 2 PEC Peterborough City 1:42.81 3:35.76 5:30.27
2 OK 3 STP Stourport BC 1:44.86 3:43.71 5:46.67
3 OK 4 NWH Northwich RC 1:49.20 3:55.38 5:55.20

Race: 158 1500m Mens Jun 16 4x EC (MJ16 4x )
Scheduled start: 14/07 13:42 Actual start: Qualifiers: 1 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 DLHA Dulwich Coll A 1:42.02 3:34.04 5:24.86
3 OK 2 SES St.Edward's Sch 1:42.99 3:36.43 5:27.88
2 OK 3 SWB Sir Wm Borlase's 1:43.76 3:38.33 5:28.80
1 OK 4 WCGL WYCLIFFE/GLOUCESTER 1:47.37 3:47.69 5:41.64

Race: 159 2000m NO RACE (MJ 1x )
Scheduled start: 14/07 13:58 Actual start: Qualifiers: 2 to R; 1 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time

Race: 162 2000m Mens Jun Sculls EA (MJ 1x )
Scheduled start: 14/07 14:16 Actual start: 14:16 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
3 OK 1 MHDB Maidenhead RC B 4:09.91 6:26.05 8:42.46
6 OK 2 KSRB KS Rochester B 4:14.42 6:32.40 8:49.49
4 OK 3 GLB Globe RC 4:12.52 6:32.80 8:52.19
2 OK 4 WIN Winchester Coll 4:16.58 6:38.43 9:00.96
5 OK 5 STP Stourport BC 4:26.45 6:50.83 9:17.38
1 OK 6 MGN Magdalen Coll Sch BC 4:39.64 7:10.36 9:43.81

Race: 163 2000m Mens Jun Sculls EB (MJ 1x )
Scheduled start: 14/07 14:22 Actual start: 14:30 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
5 OK 1 LDR Leander Club 3:53.39 5:59.11 8:03.73
6 OK 2 TFS Tiffin School BC 3:59.42 6:07.80 8:14.11
4 OK 3 MLRA Marlow RC A 4:05.05 6:14.94 8:22.29
2 OK 4 KSRA KS Rochester A 4:02.75 6:16.04 8:27.98
3 OK 5 HPP Holme Pierrepont RC 4:08.49 6:24.44 8:36.68
1 OK 6 MLRB Marlow RC B 4:13.99 6:30.67 8:37.97

Race: 164 2000m Mens Jun Sculls EC (MJ 1x )
Scheduled start: 14/07 14:28 Actual start: 14:36 Qualifiers: 2 to R; 3 to S

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
4 OK 1 GC Geo Watson's Coll 1:38.74 4:05.69 6:20.66 8:31.97
5 OK 2 DHR Durham ARC 1:28.36 4:02.89 6:19.76 8:35.31
1 OK 3 TSS Tideway Scullers' 1:52.61 4:14.64 6:29.21 8:40.95
2 OK 4 CLD Clydesdale ARC 1:46.92 4:11.67 6:28.81 8:43.99
6 OK 5 MLRC Marlow RC 2:01.31 4:24.76 6:49.07 9:08.31
3 OK 6 SJD John Dean's Coll 2:02.60 4:29.80 6:55.78 9:14.60

Race: 166 2000m Mens Jun 2- EA (MJ 2- )
Scheduled start: 14/07 14:40 Actual start: 14:44 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
5 OK 1 ETC Eton College 1:50.44 3:51.51 5:56.79 8:04.08
6 OK 2 TFS Tiffin School 1:53.28 3:54.75 6:01.43 8:09.83
3 OK 3 BESA Bedford School A 1:58.58 4:05.83 6:19.82 8:33.33
2 OK 4 HAMA Hampton Sch A 1:54.31 4:04.91 6:26.11 8:45.03
1 OK 5 POO Pool ARC 2:05.51 4:19.09 6:35.04 8:49.19
4 OK 6 MAV Maidstone Invicta 2:03.15 4:31.93 7:08.16 9:41.12

Race: 167 2000m Mens Jun 2- EB (MJ 2- )
Scheduled start: 14/07 14:46 Actual start: 14:53 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
3 OK 1 BEM Bedford Modern Sch 1:52.03 3:54.94 6:02.43 8:00.48
4 OK 2 WIN Winchester Coll 1:51.07 3:54.10 5:56.64 8:03.83
5 OK 3 BEW Bewdley RC 1:45.75 3:49.24 5:57.14 8:04.23
2 OK 4 HAMA Hampton Sch A 1:54.65 3:58.39 6:04.61 8:13.91
1 OK 5 ASR Aberdeen SRA 2:00.14 4:28.31 7:07.90 9:40.12

Race: 168 2000m Womens Junior 4+ EA (WJ 4+ )
Scheduled start: 14/07 14:52 Actual start: 15:01 Qualifiers: 2 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
3 OK 1 MNHA Haberdashers Mon A 2:05.60 4:18.36 6:34.77 8:44.14
1 OK 2 MNHB Haberdashers Mon B 2:09.47 4:23.95 6:41.06 8:50.32
2 OK 3 OUN Oundle School BC 2:11.01 4:25.40 5:41.94 8:51.74
4 OK 4 EVS Evesham RC 2:10.38 4:26.70 6:46.05 9:07.36

Race: 169 2000m Womens Junior 4+ EB (WJ 4+ )
Scheduled start: 14/07 14:58 Actual start: 15:05 Qualifiers: 1 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
2 OK 1 GHGW Herriot's/Watson's 2:03.09 4:15.56 5:26.24 8:37.87
3 OK 2 ASR Aberdeen SRA 2:06.80 4:17.59 6:31.21 8:47.83
1 OK 3 HEN Henley RC 2:11.31 4:26.72 6:42.52 8:58.53

Race: 170 2000m Womens Junior 2x EA (WJ 2x )
Scheduled start: 14/07 15:04 Actual start: 15:10 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
6 OK 1 PEC Peterborough City 2:01.72 4:11.96 6:29.01 8:44.64
1 OK 2 HEN Henley RC 2:10.86 4:24.20 6:43.11 8:58.46
5 OK 3 NGC NCRA 2:08.56 4:22.98 6:48.93 9:10.21
3 OK 4 MNC Monmouth Comp 2:13.31 4:33.11 6:59.71 9:20.02
2 OK 5 STHC Star/Hereford Cath 2:16.15 4:37.19 7:04.31 9:25.97

Race: 171 2000m Womens Junior 2x EB (WJ 2x )
Scheduled start: 14/07 15:10 Actual start: Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
2 OK 1 WYC Wycliffe Sculling 1:00.00 1:00.00 2:00.00 1:00.00
5 OK 2 YOC York City RC 2:00.00 2:00.00 1:00.00 2:00.00
1 OK 3 EVST Evesham/Stratford 4:00.00 3:00.00 3:00.00 3:00.00
4 OK 4 NWK Newark RC 3:00.00 4:00.00 4:00.00 4:00.00
3 OK 5 KTG Kingston GS 5:00.00 5:00.00 5:00.00

Race: 173 2000m Mens Junior 4x EB (MJ 4x )
Scheduled start: 14/07 15:22 Actual start: 15:21 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
6 OK 1 RGW RGS Worcester 1:37.71 3:22.04 5:13.89 7:01.05
4 OK 2 DLKC Dulwich/King's Col 1:37.30 3:22.93 5:15.97 7:03.44
1 OK 3 WYCA Wycliffe Sculling 1:42.59 3:29.13 5:20.42 7:08.05
2 OK 4 QEH Queen Elizabeth HS 1:43.92 3:33.82 5:27.60 7:19.50
5 OK 5 HERS Hereford/Hereford 1:45.46 3:37.09 5:35.22 7:25.19
3 OK 6 SLS St. Leonard's Sch 1:41.64 3:34.08 5:32.79 7:25.63

Race: 174 2000m Mens Junior 4x EC (MJ 4x )
Scheduled start: 14/07 15:28 Actual start: 15:30 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
6 OK 1 MAWB Maidenhead/Windsor 1:42.91 3:27.76 5:15.45 7:00.83
3 OK 2 TFS Tiffin School BC 1:41.12 3:28.85 5:17.35 7:02.56
2 OK 3 RGR Reading RC 1:42.05 3:30.28 5:18.05 7:04.58
4 OK 4 GC Geo Watson's Coll 1:44.89 3:38.01 5:30.53 7:17.91
1 OK 5 TSS Tideway Scullers' 1:46.47 3:38.94 5:31.32 7:24.44
5 OK 6 WYCB Wycliffe SC B 1:54.21 4:00.25 6:05.64 8:06.49

Race: 176 2000m Womens Junior 1x EB (WJ 1x )
Scheduled start: 14/07 15:40 Actual start: 15:39 Qualifiers: 2 to R;3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
5 OK 1 WYC Wycliffe Sculling 2:13.63 4:42.44 6:51.99 9:43.58
6 OK 2 CSD Castle Dore RC 2:15.44 4:44.54 6:54.58 9:50.15
3 OK 3 EVS Evesham RC 2:15.44 4:49.37 7:04.53 9:57.08
2 OK 4 ATL Athena Ladies RC 2:20.02 4:55.47 7:08.98 9:59.48
4 OK 5 DHR Durham ARC 2:24.84 4:58.37 7:13.95 10:13.83
1 OK 6 MLR Marlow RC 2:28.16 5:04.79 7:18.19 10:22.87

Race: 177 2000m Womens Junior 1x EC (WJ 1x )
Scheduled start: 14/07 15:46 Actual start: 15:45 Qualifiers: 2 to R;3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
5 OK 1 QEH Queen Elizabeth HS 2:09.34 4:27.70 6:51.58 9:10.10
6 OK 2 SLS St. Leonard's Sch 2:09.98 4:29.97 6:55.73 9:12.73
4 OK 3 NWH Northwich RC 2:14.22 4:32.89 6:56.86 9:15.22
1 OK 4 SPY St Peter's Sch BC 2:13.03 4:34.88 6:59.14 9:17.55
3 OK 5 HRR Hereford RC 2:12.66 4:34.22 7:01.88 9:31.76
2 OK 6 DTT Dart-Totnes ARC 2:29.48 5:13.34 8:09.55 10:48.34

Race: 178 2000m Womens Junior 1x ED (WJ 1x )
Scheduled start: 14/07 15:52 Actual start: 15:55 Qualifiers: 2 to R;3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
5 OK 1 STA Star Club 2:09.92 4:33.91 7:00.37 9:27.03
3 OK 2 HEN Henley RC 2:11.75 4:39.36 7:07.48 9:32.18
4 OK 3 CAF Canford Sch BC 2:16.30 4:47.19 7:19.40 9:47.68
2 OK 4 HUN Huntingdon RC 2:21.40 4:57.60 7:36.76 10:12.01
1 OK 5 YOCB York City RC B 2:28.16 5:05.74 7:44.11 10:21.94

Race: 179 2000m Mens Junior 2x EA (MJ 2x )
Scheduled start: 14/07 16:29 Actual start: 16:29 Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
5 OK 1 BRY Bryanston Sch BC 1:46.00 5:34.51 7:31.68
1 OK 2 WYC Wycliffe Sculling 1:47.61 5:38.48 7:38.29
2 OK 3 ETC Eton College BC 1:50.07 5:45.26 7:50.91
4 OK 4 HLRC H'worth/R Chester 1:50.39 5:51.43 7:55.31
3 OK 5 CLS Chester le Street 1:48.89 5:58.19 8:13.10

Race: 180 2000m Mens Junior 2x EB (MJ 2x )
Scheduled start: 14/07 16:30 Actual start: Qualifiers: 3 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
4 OK 1 HORC H'worth/R Chester 1:00.00
5 OK 2 MLR Marlow RC 2:00.00
2 OK 3 MLLR Marlow/Leander 3:00.00
3 OK 4 TFS Tiffin School BC 4:00.00
1 OK 5 DLH Dulwich College BC 5:00.00

Race: 181 2000m Womens Junior 4- EA (WJ 4- )
Scheduled start: 14/07 16:10 Actual start: 16:11 Qualifiers: 1 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
4 OK 1 HEN Henley RC 2:07.38 4:06.97 6:15.74 8:20.68
3 OK 2 BEH Bedford High Sch 2:10.38 4:09.23 6:19.16 8:27.45
2 OK 3 GLR Gloucester RC 2:10.76 4:20.00 6:36.41 8:50.14

Race: 182 2000m Womens Junior 4- EB (WJ 4- )
Scheduled start: 14/07 16:16 Actual start: 16:21 Qualifiers: 2 to R; 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1500 m 1000 m 500 m Time
2 OK 1 MNHA Haberdashers A 1:59.01 4:04.41 6:11.66 8:13.71
3 OK 2 BWKW Bewdley/King's W 1:58.12 4:06.73 6:16.35 8:22.20
4 OK 3 HED Headington Sch 1:59.90 4:09.10 6:22.09 8:30.30
1 OK 4 MNHB Haberdashers B 2:04.79 4:18.65 6:30.18 8:32.72

Race: 185 1500m Mens Jun 16 2- RA (MJ16 2- )
Scheduled start: 14/07 16:44 Actual start: 17:01 Qualifiers: 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 WESA Westinster B 1:56.92 4:45.44 6:12.14
5 OK 2 HAMA Hampton Sch A 2:00.77 4:05.15 6:15.42
4 OK 3 HAMC Hampton Sch C 1:58.83 4:09.27 6:18.50
3 OK 4 BEMA Bedford Mod A 2:06.20 4:10.26 6:40.56
1 OK 5 BESD Bedford Sch D 2:12.95 4:32.62 6:49.58
2 OK 6 BESC Bedford Sch C 2:14.38 4:23.43 7:26.14

Race: 186 1500m Womens Jun 14 1x RA (WJ14 1x )
Scheduled start: 14/07 16:50 Actual start: 17:04 Qualifiers: 3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 UTR Upper Thames 2:18.86 4:56.24 7:30.51
2 OK 2 NGC NCRA 2:25.54 5:08.20 7:50.29
4 OK 3 CHR Royal Chester 2:26.87 5:09.23 7:50.72
1 OK 4 EVS Evesham RC 2:28.09 5:12.45 7:53.88
6 OK 5 WYC Wycliffe Sc 2:37.84 5:25.29 8:11.03
3 OK 6 SNEB St. Neot's B 2:33.12 5:24.73 8:20.74

Race: 187 1500m Womens Jun 15 1x RA (WJ15 1x )
Scheduled start: 14/07 16:56 Actual start: 17:09 Qualifiers: 3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 WLT Walton RC 2:22.90 5:05.34 7:40.62
4 OK 2 DAH Dame A Harpur 2:29.06 5:14.72 7:46.17
2 OK 3 STP Stouport BC 2:21.35 5:07.83 7:46.53
3 OK 4 KTG Kingston GS 2:28.71 5:14.09 7:49.54
6 OK 5 CAS Castle Semple RC 2:22.27 5:09.97 7:51.70
1 OK 6 BURB Burway RC B 2:29.69 5:27.47 8:56.67

Race: 188 1500m Womens Jun 16 1x RA (WJ16 1x )
Scheduled start: 14/07 17:02 Actual start: 17:12 Qualifiers: 3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 UTR Upper Thames RC 2:13.77 7:16.12
5 OK 2 QEH Queen Elizabeth 2:18.50 7:22.37
6 OK 3 MAV Maidstone Inv 2:19.54 7:31.23
3 OK 4 HRC Hereford Cat Sch 2:23.44 7:37.33

Race: 189 1500m Men's Jun 14 1x RA (MJ14 1x )
Scheduled start: 14/07 17:08 Actual start: 17:18 Qualifiers: 3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 CCS Claire's Court 2:17.51 4:47.87 7:19.19
5 OK 2 RGB Reading Blue Ct 2:25.64 5:02.16 7:42.18
3 OK 3 QPH Queen's Park HS 2:36.61 5:21.28 8:14.20
4 OK 4 MAV Maidstone Inv 2:44.21 5:40.57 8:33.74
2 OK 5 UTRB Upper Thames B 2:55.90 6:05.26 9:26.93

Race: 190 1500m Mens Jun 15 1x RA (MJ15 1x )
Scheduled start: 14/07 17:14 Actual start: 17:25 Qualifiers: 2 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 ABSB Abingdon Sch B 2:03.47 4:26.20 6:41.97
5 OK 2 UTR Upper Thames RC 2:01.69 4:24.89 6:45.71
3 OK 3 NTH Nithsdale ARC 2:03.89 4:27.89 6:47.95
4 OK 4 ABSA Abingdon Sch A 2:11.14 4:40.39 7:06.96
2 OK 5 WIN Winchester Coll 2:13.22 4:45.79 7:17.17
1 OK 6 GLA Glasgow RC 2:11.67 4:47.65 7:19.79

Race: 191 1500m Mens Jun 15 1x RB (MJ15 1x )
Scheduled start: 14/07 17:20 Actual start: 17:31 Qualifiers: 2 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 CHR Royal Chester 2:03.50 4:18.71 6:38.76
4 OK 2 LEA Lea RC 2:01.73 4:24.62 6:47.92
6 OK 3 STA Star Club 2:05.73 4:28.96 6:50.37
2 OK 4 MGN Magdalen Coll 2:06.99 4:30.27 6:55.78
3 OK 5 RGB Reading Blue Ct 2:13.94 4:41.65 7:00.87
1 OK 6 DLH Dulwich Coll 2:15.00 4:44.84 7:12.25

Race: 192 1500m Mens Jun 16 1x RA (MJ16 1x )
Scheduled start: 14/07 17:26 Actual start: Qualifiers: 2 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 WESA Westminster A 1:00.00 1:00.00 1:00.00
5 OK 2 WESB Westminster B 2:00.00 2:00.00 2:00.00
1 OK 3 BWK Berwick ARC 3:00.00 3:00.00 3:00.00
3 OK 4 HEN Henley RC 4:00.00 4:00.00 4:00.00
2 OK 5 KSRB KS Rochester B 5:00.00 5:00.00 5:00.00
4 OK 6 SWBB Sir Wm Borlase B 6:00.00 6:00.00 6:00.00

Race: 193 1500m Mens Jun 16 1x RB (MJ16 1x )
Scheduled start: 14/07 17:32 Actual start: 17:41 Qualifiers: 2 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
4 OK 1 GC Geo Watson's Coll 2:03.84 4:23.87 6:41.55
6 OK 2 KSRA KS Rochester A 2:06.11 4:29.17 6:47.61
5 OK 3 HAMA Hampton Sch A 2:11.04 4:36.16 6:50.56
3 OK 4 SWBA Sir Wm Borlase A 2:14.95 4:39.65 6:51.58
2 OK 5 SESC St. Edward's C 2:14.01 4:41.43 7:02.52

Race: 194 1500m Womens Jun 14 2x RA (WJ14 2x )
Scheduled start: 14/07 17:38 Actual start: 17:48 Qualifiers: 2 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 HEDB Headington B 2:11.51 4:34.02 6:50.74
6 OK 2 CHR Royal Chester 2:14.79 4:39.87 7:01.22
1 OK 3 AVNA Avon County RC 2:14.06 4:42.55 7:11.53
2 OK 4 QEH Queen Elizabeth 2:21.59 4:51.94 7:15.82
3 OK 5 QPAB Queen/Athena B 2:26.33 5:01.29 7:34.08
4 OK 6 NTH Nithsdale ARC 2:23.71 5:03.90 7:37.75

Race: 195 1500m Womens Jun 14 2x RB (WJ14 2x )
Scheduled start: 14/07 17:44 Actual start: 17:51 Qualifiers: 2 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 LEHA Lady E Holles A 2:12.77 4:45.09 7:13.42
6 OK 2 LEHB Lady E Holles B 2:12.36 4:44.87 7:16.86
5 OK 3 DNS Doncaster Schs 2:14.61 4:47.64 7:28.91
4 OK 4 DAH Dame A Harpur 2:18.89 5:01.87 7:38.78
2 OK 5 AVNB Avon County B 2:31.80 5:32.31 8:21.08
1 OK 6 PUT Putney Town 2:44.56 6:13.91 9:24.03

Race: 196 1500m Womens Jun 15 2x RA (WJ15 2x )
Scheduled start: 14/07 17:50 Actual start: 17:55 Qualifiers: 3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
2 OK 1 KTG Kingston GS 2:20.47 4:53.56 7:25.66
1 OK 2 CAS Castle Semple RC 2:27.97 5:07.04 7:36.99
3 OK 3 DAH Dame A Harpur 2:24.58 5:07.22 7:38.14
4 OK 4 DTT Dart-Totnes ARC 2:33.83 5:28.94 8:12.09

Race: 198 1500m Mens Jun 14 2x RA (MJ14 2x )
Scheduled start: 14/07 18:02 Actual start: 18:03 Qualifiers: 3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 BRY Bryanston Sch BC 2:04.05 4:20.26 6:33.75
2 OK 2 GLR Gloucester RC 2:04.89 4:22.27 6:39.10
3 OK 3 QEH Queen Elizabeth 2:07.58 4:23.93 6:42.43
4 OK 4 RGBA Reading Blue Ct A 2:09.28 4:29.33 6:47.21
6 OK 5 SWBB Sir Wm Borlase B 2:18.44 4:50.62 7:16.17

Race: 199 1500m Mens Jun 15 2x R (MJ15 2x )
Scheduled start: 14/07 18:08 Actual start: 18:09 Qualifiers: 3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 TFS Tiffin Sch BC 1:56.49 4:09.87 6:17.58
5 OK 2 EVS Evesham RC 2:01.77 4:15.10 6:24.29
3 OK 3 WIN Winchester Coll 2:03.11 4:22.12 6:35.21
2 OK 4 DHR Durham ARC 2:09.32 4:33.97 6:51.38
1 OK 5 DLH Dulwich Coll BC 2:12.77 4:41.26 7:04.73

Race: 200 1500m Mens Jun 16 2x RA (MJ16 2x )
Scheduled start: 14/07 18:14 Actual start: 18:14 Qualifiers: 3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 WRR Worcester RC 1:54.70 4:03.53 6:02.91
3 OK 2 MTS Merchant Taylors 1:58.28 4:07.46 6:12.21
4 OK 3 EVS Evesham RC 1:59.33 4:10.35 6:12.66
5 OK 4 GC Geo Watson's Coll 2:05.69 4:20.25 6:35.18

Race: 201 1500m Mens Jun 16 4+ RA (MJ16 4+ )
Scheduled start: 14/07 18:20 Actual start: 18:18 Qualifiers: 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 BEM Bedford Modern 3:48.67 5:49.78
5 OK 2 ASR Aberdeen SRA 3:52.43 5:52.93
4 OK 3 RYD Ryde RC 3:56.84 5:59.30
3 OK 4 ETC Eton College BC 4:00.91 6:10.71

Race: 202 1500m Womens Jun 14 4x+ RA (WJ14 4x+)
Scheduled start: 14/07 18:26 Actual start: 18:27 Qualifiers: 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 HEN Henley RC 2:02.12 4:15.87 6:31.08
5 OK 2 SLS St. Leonard's Sch 2:02.58 4:18.06 6:32.70
4 OK 3 WYC Wycliffe Sculling 2:08.09 4:23.52 6:36.53
3 OK 4 STA Star Club 2:04.58 4:25.46 6:48.00
1 OK 5 NWH Northwich RC 2:08.82 4:31.88 6:55.36
2 OK 6 SWB Sir Wm Borlase's 2:12.43 4:37.40 7:01.80

Race: 203 1500m Womens Jun 15 4x+ RA (WJ15 4x+)
Scheduled start: 14/07 18:32 Actual start: 18:31 Qualifiers: 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 GLR Gloucester RC 2:00.65 4:08.00 6:14.52
5 OK 2 SLS St Leonards Sch BC 2:01.00 4:10.88 6:20.59
3 OK 3 BUR Burway RC 2:06.33 4:18.48 6:26.74
4 OK 4 NTH Nithsdale ARC 2:05.69 4:19.86 6:35.06
1 OK 5 DAH Dame Alice Harpur Sch 2:07.32 4:23.03 6:38.53
2 OK 6 BTL Burton Leander RC 2:07.87 4:28.79 6:55.14

Race: 204 1500m Womens Jun 16 4x RA (WJ16 4x )
Scheduled start: 14/07 18:38 Actual start: 18:44 Qualifiers: 2 to F

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
5 OK 1 SWB Sir Wm Borlase's Sch 2:01.21 4:16.55 6:27.68
4 OK 2 ROB Rob Roy BC 2:02.49 4:16.90 6:30.28
6 OK 3 KTG Kingston GS BC 2:02.85 4:21.77 6:43.89

Race: 205 1500m Mens Jun 14 4x+ RA (MJ14 4x+)
Scheduled start: 14/07 18:44 Actual start: 18:53 Qualifiers: 2 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 SWB Sir Wm Borlase's Sch 1:55.89 4:00.08 6:00.62
4 OK 2 WES Westminster Sch BC 1:54.71 3:59.36 6:03.93
5 OK 3 QPCH Queen Pk/Roy Chester 1:58.94 4:11.35 6:17.10
1 OK 4 HAMB Hampton Sch B 1:57.66 4:11.82 6:17.62
2 OK 5 MTS Merchant Taylors Sch 2:06.54 4:28.51 6:37.81
3 OK 6 RGBB Reading Blue Ct Sch 2:15.25 4:45.28 7:09.14

Race: 206 1500m Mens Jun 14 4x+ RB (MJ14 4x+)
Scheduled start: 14/07 18:50 Actual start: 18:57 Qualifiers: 2 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
6 OK 1 BES Bedford Sch BC 1:50.99 3:54.91 8:00.23
5 OK 2 HAMA Hampton Sch A 1:58.43 4:03.52 8:00.86
4 OK 3 WIN Winchester Coll 1:56.61 4:04.53 8:02.55
3 OK 4 RGW RGS Worcester BC 1:59.07 4:11.14 8:03.26
1 OK 5 DLHB Dulwich Coll B 2:09.32 4:28.27 8:03.96
2 OK 6 WYC Wycliffe Sculling Cent 2:19.87 4:57.17 8:04.84

Race: 207 1500m Mens Jun 15 4x+ RA (MJ15 4x+)
Scheduled start: 14/07 18:56 Actual start: 19:00 Qualifiers: 3 to SF

Inter 1 Inter 2 Inter 3 Final
Lne Stat Pos Crew Name 1000 m 500 m m Time
3 OK 1 YMS Yarm School BC 1:52.81 3:51.70 5:48.46
4 OK 2 BES Bedford Sch BC 1:56.54 3:53.12 5:50.02
5 OK 3 WYC Wycliffe Sculling Cent 1:52.41 3:52.58 5:52.08
1 OK 4 UTR Upper Thames RC 1:58.81 3:56.62 6:01.35
6 OK 5 RYD Ryde RC 1:57.46 3:59.91 6:04.57
2 OK 6 GC Geo Watson's Coll 1:59.97 4:10.96 6:21.68